• Porady prawne

Odszkodowanie po wypadku a śmierć poszkodowanego

polisy na życie, OC, AC, ubezpieczenia indywidualne, ubezpieczenia nieruchomości, majątku

Odszkodowanie po wypadku a śmierć poszkodowanego

Postprzez AndrzejJM » So, 10 lis 2007, 02:34

Mój wujek w kwietniu tego roku uległ jako pieszy wypadkowi samochodowemu/ potrącenie na przejściu dla pieszych-ewidentna wina kierowcy pojazdu stwierdzona przez policję/.
Doznał uszczerbku na zdrowiu, leczył się szpitalnie,w wyniku kontuzji chodził o kulach,a także ogólnie jego stan zdrowia się pogorszył.
Wniósł do firmy odszkodowawczej wniosek o kompleksowe załatwienie sprawy wypłaty odszkodowania,załączając całą dokumentację medyczną,ekspertyzę policyjną i inne wymagane dokumenty.
W wyniku nagłego pogorszenia sie stanu zdrowia.trafił kilkanaście dni temu do szpitala.Niestety w wyniku nagłego zatoru układu krążeniowo-oddechowego wujek zmarł.
Pytanie: Czy moja ciocia /wdowa po zmarłym mężu/ może nadal w tej firmie odszkodowawczej rościć o wypłatę tego odszkodowania z tytułu wypadku męża,czy też z powodu zgonu poszkodowanego sprawa definitywnie się urywa,jako że strona /poszkodowany/ nie żyje? jeżeli ktoś znałby podstawę prawną pozytywnego lub negatywnego rozwiązania tej kwestii to będę wdzięczny....
AndrzejJM
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 10 lis 2007, 13:32

Roszczeń dochodzić mogą spadkobiercy zmarłego (pewnie w ich gronie będzie żona zmarłego). Spadkobiercy powinni w pierwszej kolejności uzyskać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku po zmarłym.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kajmany » N, 11 lis 2007, 09:21

Podstawa prawna to art. 922 p. 1 Kodeksu cywlilnego. mam jednak pewne wątpliwości wynikające z art. 445 p. 3 k.c. dotyczącego zadośćuczynienia. Wydaje mi się jednak, że póki "odszkodowania" bedziecie żądać wylącznie od Zakl. Ubezp., problem nie pojawi sie.
kajmany
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Odszkodowanie po wypadku a śmierć poszkodowanego

Postprzez SCOW » Pn, 22 paź 2012, 19:14

Oczywiście podstawą prawną jest art. 922 p. 1 Kodeksu cywilnego i po śmierci bliskiej osoby należy się odszkodowanie.
SCOW
 
Posty: 8
Dołączył(a): N, 21 paź 2012, 23:56


Powrót do Ubezpieczenia Indywidualne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron