odpiwiedzialność zbiorowa pracowników

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

odpiwiedzialność zbiorowa pracowników

Postprzez kubsztor » Cz, 5 sty 2012, 09:05

Witam. Mam pytanie odnośnie odpowiedzialności zbiorowej pracowników. W moim zakładzie pracy została przeprowadzona inwentaryzacja (spis z natury). Po zapoznaniu się przełożonych z przedłożonymi arkuszami, ze względu na ich ilości, podjęto decyzję o skierowaniu jak największej ilości osób do wyceny mienia. Niestety większość pracowników, którzy zostali skierowani do w\w czynności wcześniej nie miało styczności z podobnym zadaniem. Istotne jest też to, iż inwentaryzacja dotyczyła specjalistycznego sprzętu, do wyceny którego niezbędna jest zaawansowana wiedza z zakresu branży której dotyczył spis. Ze względu na duży nacisk przełożonych na jak najszybsze zakończenie i rozliczenie inwentaryzacji kierowano ludzi z tzw. „łapanki”, a ich rotacja była ogromna. W chwili obecnej czynności dotyczące wyceny są finalizowane, jednakże pozostaje kwestia podpisu sporządzonych dokumentów. I tu pojawia się najważniejsze pytanie – kto powinien podpisać się pod wyceną? Przełożeni próbują wymóc podpis na wszystkich pracownikach biorących udział w pracy (kilkanaście osób). Jak wygląda sprawa odpowiedzialności w razie potwierdzenia własnoręcznym podpisem arkuszy na których figuruje kilkanaście różnych charakterów pisma? Czy ja jako współwyceniający ponoszę odpowiedzialność za ewentualne błędy innych pracowników? Czy istnieje coś takiego jak „odpowiedzialność zbiorowa” w stylu „jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”? Czy i na jakiej podstawię mogę odmówić pracodawcy złożenia podpisu? Bardzo proszę o odpowiedź.
kubsztor
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 5 sty 2012, 07:56

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron