Oddanie części domu w zamian za pomoc finansową

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Oddanie części domu w zamian za pomoc finansową

Postprzez korszi16 » Pt, 22 lip 2011, 05:14

prosze mi powiedziec jak stoje ze sprawa:
mamy duzy dom gdzie mieszka mama ktora jest juz starsza a na dole wojek ktory tez jest starszy i my czyli ja wraz z zona. po smierci babci i odczytaniu testamentu dom jest podzielony na dwie czesci jedna (dwa pietra) dla mamy droga tez (dwa pietra) dla wojka. i wojek powiedzial ze sobie nie poradzi z rachunkami wiec wyszedlem z propozycja ze odda nam jedno pietro a my mu bedziemy pomagac w tych rachunkach(czyli je placic) i tez w innych sprawach... on sie zgodzil i ucieszyl(przy rozmowie tez byla moja zona i mama) ale po czasie zjawil sie jego syn i zaczal cos wymyslac ze dlaczego my jestesmy na czesci domu jego ojca... i jak to bywa rzada za to oczywiscie pieniedzy. a jego ojciec nie przyznal sie ze zawarl z nami takom umowe... i co teraz? my wyremontowalismy to pietro za jakies30tys. a teraz takie cos... czy warto isc z tym do sadu? i czy to nam pomoze? prosze o pomoc z gory dziekuje. jest strasznie duzo nerwow z tego powodu
korszi16
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 22 lip 2011, 05:00

Re: Oddanie części domu w zamian za pomoc finansową

Postprzez Ginger » So, 23 lip 2011, 03:55

A nie została żadna umowa spisana między Tobą a wujkiem, np. umowa o darowiźnie? Jeśli nie macie umowy pisemnej, a wujek nie potwierdza Twojej wersji wydarzeń to masz nieciekawą sytuację. A remont zrobiłeś tylko na swoje ryzyko nie mając praw do tej części domu.
Ginger
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt, 8 kwi 2011, 05:18

Re: Oddanie części domu w zamian za pomoc finansową

Postprzez korszi16 » So, 23 lip 2011, 07:24

dziekuje za pomoc. wczoraj byla rozmowa i tym razem sie przygotowalem. tzn. nagralem ta rozmowe
i w niej przyznal ze sie zgodzil. wiec mam jakis dowod prawda? czy to jednak mi nie pomoze?
korszi16
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 22 lip 2011, 05:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron