Ocieplanie budynku,a zgoda mieszkańców

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Ocieplanie budynku,a zgoda mieszkańców

Postprzez pajaczek » Wt, 15 sty 2008, 18:59

Czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo ocieplić budynek (blok ,33 rodziny) bez zgody wszystkich mieszkańców?Dodam ,że posiadam mieszkanie własnościowe,a ocieplanie budynku jest bardzo drogie i obciążyłoby spłacaniem osoby ,które weszłyby w posiadanie mojego mieszkania w przyszłości.
Spółdzielnia żąda od mieszkańców zastawienia mieszkania pod hipotekę,żeby zaciągnąć kredyt na ocieplanie(kredyt na 10 lat ,na kwotę 13 tys. zł). Czy ma takie prawo,bez naszej zgody wziąć kredyt pod nasze mieszkania?
Będę wdzięczna za szybko odpowiedź.
pajaczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Ocieplanie budynku,a zgoda mieszkańców

Postprzez krysia » So, 8 paź 2011, 02:19

Chciałabym się dowiedzieć czy do ocieplenia bloku powyżej 12 metrów potrzebna jest zgoda mieszkańców i jaki akt prawny o tym mówi
krysia
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 8 paź 2011, 00:06

Re: Ocieplanie budynku,a zgoda mieszkańców

Postprzez assa » Cz, 20 kwi 2023, 16:27

Nie znam wspólnoty majątkowej, ale jednak jak jest coś takiego, to na pewno musicie pod tym względem zdecydować się na odpowiednie kwestie. I na pewno trzeba to jakoś rozłożyć. No i ja uważam, że świadomością dla mnie jest też to, że trzeba wiedzieć, jak to ma działać. Tu https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ociep ... -wewnatrz/ macie sporo wskazówek.
assa
 
Posty: 90
Dołączył(a): Cz, 27 cze 2019, 11:12


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron