Nowe Karty LEX dla Studenta

Nowe Karty LEX dla Studenta

Postprzez igak » Śr, 17 lis 2010, 11:52

Karta LEX dla Studenta, a dokładnie umieszczony na niej kod, uprawnia do korzystania z zasobów programu wydawanego przez Wolters Kluwer Polska – LEX dla Studenta on-line. Studenci mogą otrzymać je nieodpłatnie m.in. w swojej w bibliotece wydziałowej. W tym roku akademickim rozdystrybuowane zostanie około 5 tys. takich kart.

Czym jest LEX dla Studenta?

LEX dla Studenta on-line to program, który gwarantuje szybki i łatwy dostęp do bazy aktów prawnych, orzeczeń i bibliografii prawniczej niezbędnej studentowi w toku nauki. Choć dedykowany jest studentom prawa i administracji, z pewnością zainteresuje wszystkich żaków, którzy w swoim planie zajęć mają wykłady i ćwiczenia z prawa.

Serwis jest bardzo przejrzysty i funkcjonalny. Najważniejsze dokumenty pogrupowane są rocznikami, a następnie według kategorii i podkategorii. Wyszczególniono też zakładkę z kodeksami, a w Kalendarium można na bieżąco śledzić, kiedy wchodzą w życie nowe akty prawne. Dodatkowo, dzięki wyszukiwarce wystarczy wpisać interesującą nas frazę, aby szybko odnaleźć odnośniki w Dzienniku Ustaw, Monitorze Polskim, orzecznictwie a nawet publikacjach prawniczych. Dzięki funkcjonalności Identyfikatora, łatwo i szybko można dotrzeć bezpośrednio do interesującego użytkownika aktu prawnego czy nawet jego konkretnego paragrafu. Część Moja Strefa pozwala natomiast gromadzić wybrane materiały i zarządzać nimi w wygodny sposób.

Materiały dostępne w programie on-line LEX dla Studenta pochodzą z płatnych serwisów LEX i tak jak ona są na bieżąco aktualizowane.

Jak uzyskać bezpłatny dostęp do programu?

Aby otrzymać dostęp do LEX dla Studenta wystarczy odebrać kartę w wydziałowej bibliotece na uczelni i zarejestrować się do programu poprzez stronę http://student.lex.pl/logowanie-lex-dla-studenta. Kilka minut – i gotowe! Możemy korzystać z LEX dla Studenta!

W Twojej bibliotece nie ma kart LEX dla Studenta? Nic straconego! Wejdź na stronę http://student.lex.pl/logowanie-lex-dla-studenta, wypełnił formularz zgłoszeniowy, a kod dostępu do programu otrzymasz na podany adres e-mail.

Jeśli masz konto na portalu Student.lex.pl, podczas rejestracji serwis LEX dla Studenta zostanie powiązany z Twoim kontem.
igak
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Nowe Karty LEX dla Studenta

Postprzez Kolifurta » So, 6 paź 2012, 22:45

Nie korzystam. Korzystam natomiast z http:/www.student.legalis.pl - to bezpłatna - dla studentów - wersja systemu informacji prawnej Legalis. Do dyspozycji są bardzo przydatne treści:
- baza aktów prawnych w postaci pełnych tekstów z zachowaniem wszystkich wersji czasowch, które można w prosty, intuicyjny sposób porównać
- bogate zasoby orzecznictwa sądów polskich i europejskich m.in.: Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, Sądów Apelacyjnych, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości UE
- bibliografia prawnicza aktualizowan co kwartał
• interpretacje podatkowe.
Więcej na: http://www.student.legalis.pl/oferta.html

Dostęp można uzyskać odbierając w wybranych księgarniach bezpłatną kartę z kodem dostępowym wymaganym podczas rejestracji.
Kolifurta
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 6 paź 2012, 22:36


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości