Niezarejestrowana domena ...

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Niezarejestrowana domena ...

Postprzez lipcowy_poranek » Pt, 12 lis 2004, 19:01

Witam ! Mój pierwszy pościk :) Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać pewien problem ... O co chodzi

W jednym z serwisów oferujących parkowanie domen zarejestrowałem domenę zakupy-online.com Była to środa ( 03.11.2004 r. ). Usługa została opłacona w piątek ( 05.11.2004 ) przy użyciu karty kredytowej w serwisie AllPay.pl - chwilę później otrzymałem potwierdzenie, że wpłata została zaakceptowana. Pomimo wpłaty pieniędzy do dnia dzisiejszego nie otrzymałem potwierdzenia rejestracji. Na domiar złego wpisując ostatnio w pasku adresu zakupy-online.com widzę, że domena została sprzedana w innym serwisie. Po rejestracji i uiszczeniu opłaty nie została więc zarezerwowana dla mnie !! !! Mimo dwóch wiadomości em@il, które wysłałem do konsultanta firmy z proźbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji nie otrzymałem żadnej odpowiedzi !!

Proszę mi poradzić co zrobić. Bardzo mi zależy na tej właśnie domenie i nie zrezygnuje z niej za nic !! Do kogo z tym iść ?? Kogo prosić o pomoc ??

Z góry dziękuje :: Pozdrawiam :: Lipcowy Poranek
lipcowy_poranek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 12 lis 2004, 19:53

Niestety, skoro domena została już zarejestrowana, jest prawdopodobne, że będziesz mógł się domagać tylko zwrotu pieniędzy i ew. odszkodowania. Jednak dokładnie można byłoby wypowiedzieć się, znając szczegóły.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez lipcowy_poranek » N, 14 lis 2004, 10:07

No dobrze. A jeżeli przykładowo domena ta jest warta 10.000 zł i ja poprzez ich niekompetencje straciłem możliwość jej zarejestrowania, bo nie zarezerwowali jej od razu dla mnie ?? ??
lipcowy_poranek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 14 lis 2004, 18:10

To jest kwestia ewentualnego odszkodowania. A jak wyliczyłeś wartość tej domeny ? Mógłbyś ubiegać się o wyrównanie utraconych korzyści, o ile zdołałbyś wykazać, że zarejestrowanie domeny przyniosłoby Ci określone dochody.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron