nieodpłatne zniesienie współwłasności a zachowek

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

nieodpłatne zniesienie współwłasności a zachowek

Postprzez dillewa » Pn, 5 maja 2008, 18:58

prosze o pomoc- mój ojciec miesiąc przed śmiercią u notariusza podpisał umowę zniesienia współwłasności- nieodpłatnie na swojego brata!!!!czy taka umowa jest też zaliczana do darowizn? czy mnie jako córce należy się po ojcu jakiś zachowek? testamentu nie zostawił, majątek jedyny jaki miał to dom i działka którą przepiosał na brata.
brat do notariusza zawiózł go w piżamie, ponieważ ojciec leżał w szpitalu...
dillewa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 6 maja 2008, 12:52

Zniesienie współwłasności a darowizna, to dwie różne instytucje.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dillewa » Wt, 13 maja 2008, 00:22

różne , czyli mam sobie zawracać głowę tym zachowkiem? na czym polega ta różnica?
z góry dziękuję za odpowiedż
dillewa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pinkiboy » Śr, 21 maja 2008, 16:52

zachowek jaknajbardziej się należy! A swoją droga niezły braciszek! I jaki pazerny skubany!
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

Postprzez dillewa » Pn, 26 maja 2008, 16:38

dzieki , to bardzo pocieszająca wiadomość, pazerny to mało powiedziane, zaczyna rozsprzedawać powoli działki po ojcu- żeby mnie ubiec....jeszcze raz dzieki
dillewa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 27 maja 2008, 13:04

Pinkiboy, jak wiążesz darowiznę z zachowkiem?
Zachowek, oczywiście, może należeć się w przypadkach przewidzianych prawem ale darowizny dokonane przez spadkodawcę przed otwarciem spadku nie wchodzą do masy spadkowej i w konsekwencji przy obliczaniu ewentualnego zachowku nie można ich wartości uwzględniać.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron