Nauczyciel zatrudniony w zastępstwie a zasiłek macierzyński

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Nauczyciel zatrudniony w zastępstwie a zasiłek macierzyński

Postprzez justapl » Wt, 13 lip 2004, 15:41

Jestem nauczycielem. Umowa podpisana od 01.09.2003. jest umową na czas nieobecności innej nauczycielki (była ona na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży).

Tymczasem ja też zaszłam w ciążę (termin porodu - 10.09.2004). Obecnie jestem na zwolnieniu. Byłam przekonana, że szkoła ma obowiązek przedłużenia umowy do porodu. Dziś jednak dowiedziałam się, że dyrektorka ma zamiar mnie zwolnić z dniem 31 sierpnia, gdyż od 1 września wraca koleżanka, którą zastępowałam. W ZUSie dowiedziałam się, że w takim układzie ZUS ma obowiązek wypłacić mi kolejne wynagrodzenie, ale nie ma już obowiązku wypłacania zasiłku macierzyńskiego.

Tzn. że po roku pracy (a właściwie po dwóch, bo w szkole tej pracuję już drugi rok - w roku poprzednim też miałam umowę w zastępstwie innej nauczycielki, która była na urlopie zdrowotnym) nie mam prawa do zasiłku macierzyńskiego??

Czy dyrektorka naprawdę ma prawo mnie zwolnić na dziesięć dni przed porodem?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
justapl
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 13 lip 2004, 15:56

Niestety, tak. Zasada, iż umowa o pracę zawarta na czas określony, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu, nie ma zastosowania do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy (art. 177 § 3 [1] kp.).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez justapl » Śr, 14 lip 2004, 15:51

Dziękuję uprzejmie za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy lekarka prowadząca ciążę może wysłać mnie na urlop macierzyński dwa tygodnie przed porodem. Wiem, że kiedyś, jeśli pracownica ciężarna chorowała przed porodem, dwa tyg. przed. rozwiązaniem dostawała macierzyński. Teraz wiem, że może chorować do samego porodu, ale właśnie nie mogę się doszukać przepisów, które by zabraniały wysłania ciężarnej na urlop macierzyński jeszcze przed porodem (moja lekarka też nic o tym nie wie).

Znalazłam tylko ten fragment:
"Dokumentem wymaganym do wypłaty zasiłku macierzyńskiego jest zaświadczenie o przewidywanej dacie porodu lub o dacie odbytego porodu albo akt urodzenia dziecka. "
Może on, moim zdaniem, świadczyć o tym, że można ciężarną wysłać na urlop macierzyński jeszcze przed porodem (skoro można dać zaświadczenie o przewidywanej dacie porodu).

???
justapl
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez justapl » Śr, 14 lip 2004, 16:34

I jeszcze jedno pytanie się nasunęło.

Jeśli bym już poszła na urlop macierzyński 2 tyg. przed porodem, to zakładając, że zwolnienie i tak otrzymam 31 sierpnia, czy po urlopie macierzyńskim będzie mi przysługiwał zasiłek dla bezrobotnych?
justapl
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 14 lip 2004, 17:47

Czy lekarka prowadząca ciążę może wysłać mnie na urlop macierzyński dwa tygodnie przed porodem. Wiem, że kiedyś, jeśli pracownica ciężarna chorowała przed porodem, dwa tyg. przed. rozwiązaniem dostawała macierzyński. Teraz wiem, że może chorować do samego porodu, ale właśnie nie mogę się doszukać przepisów, które by zabraniały wysłania ciężarnej na urlop macierzyński jeszcze przed porodem (moja lekarka też nic o tym nie wie).


Art. 180 § 3 kp. Tyle że to nie zmienia Twojej sytuacji - jeśli umowę masz zawartą do końca sierpnia, nie nabędziesz prawa do zasiłku macierzyńskiego po rozwiązaniu się umowy.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 14 lip 2004, 18:00

Ustalmy jedną rzecz: do kiedy (do jakiego dnia ?) masz zawartą umowę o pracę. Nawet umowa na zastępstwo musi wskazywać konkretną datę, do której została zawarta.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez justapl » Śr, 14 lip 2004, 19:27

Nie rozumiem. Gdybym poszła na urlop macierzyński dwa tygodnie przed terminem porodu, byłoby to 28 sierpnia, czyli jeszcze podczas trwania umowy o pracę. Dyrektorka zamierza mnie zwolnić z dniem 31 sierpnia.

Nie mam terminu rozwiązania umowy. W umowie naprawdę jest napisane, że umowa jest na czas nieobecności M..... K....
Oznacza to, że gdyby coś stało się z jej ciążą, np. gdbyby poroniła, dyrektorka mogłaby mnie zwolnić dużo wcześniej.
justapl
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 14 lip 2004, 21:48

Nie rozumiem. Gdybym poszła na urlop macierzyński dwa tygodnie przed terminem porodu, byłoby to 28 sierpnia, czyli jeszcze podczas trwania umowy o pracę. Dyrektorka zamierza mnie zwolnić z dniem 31 sierpnia.


Ale - m.zd. - to nie ma znaczenia dla uprawnień do zasiłku macierzyńskiego. Co do zasady przysługuje on, jeśli urodzenie dziecka nastąpi podczas okresu ubezpieczenia (np. okres zatrudnienia), a nie po jego zakończeniu.

Z ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. Nr 60, poz. 636, ze zm.):

Art. 29. 1. Zasiłek macierzyński przysługuje ubezpieczonej, która w okresie ubezpieczenia chorobowego albo w okresie urlopu wychowawczego:

1) urodziła dziecko,
2) przyjęła dziecko w wieku do 1 roku na wychowanie i wystąpiła do sądu opiekuńczego w sprawie jego przysposobienia,
3) przyjęła dziecko w wieku do 1 roku na wychowanie w ramach rodziny zastępczej, z wyjątkiem rodziny zastępczej pełniącej zadania pogotowia rodzinnego.
2. Przepis ust. 1 pkt 2 i 3 stosuje się odpowiednio do ubezpieczonego.

3. W przypadku gdy prawo do zasiłku macierzyńskiego powstało w okresie urlopu wychowawczego, zasiłek macierzyński przysługuje za okres odpowiadający części urlopu macierzyńskiego, która przypada po porodzie.

4. W razie śmierci ubezpieczonej lub porzucenia przez nią dziecka zasiłek macierzyński przysługuje ubezpieczonemu - ojcu dziecka lub innemu ubezpieczonemu członkowi najbliższej rodziny, jeżeli przerwą zatrudnienie lub inną działalność zarobkową w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.

4a. W razie skrócenia okresu pobierania zasiłku macierzyńskiego na wniosek ubezpieczonej - matki dziecka po wykorzystaniu przez nią zasiłku za okres co najmniej 14 tygodni, zasiłek ten przysługuje ubezpieczonemu - ojcu dziecka, który uzyskał prawo do urlopu macierzyńskiego lub przerwał działalność zarobkową w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.

5. Zasiłek macierzyński przysługuje przez okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu macierzyńskiego lub okres urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, z zastrzeżeniem ust. 3 i 6.

6. W przypadku, o którym mowa w ust. 4 i 4a, okres wypłaty zasiłku macierzyńskiego zmniejsza się o okres wypłaty tego zasiłku ubezpieczonej - matce dziecka.


Art. 30. 1. Zasiłek macierzyński przysługuje również w razie urodzenia dziecka po ustaniu ubezpieczenia chorobowego, jeżeli ubezpieczenie to ustało w okresie ciąży:

1) wskutek ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy,
2) z naruszeniem przepisów prawa, stwierdzonym prawomocnym orzeczeniem sądu.
2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, zasiłek macierzyński przysługuje za okres odpowiadający części urlopu macierzyńskiego, która przypada po porodzie.

3. Ubezpieczonej będącej pracownicą, z którą rozwiązano stosunek pracy w okresie ciąży z powodu ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy i której nie zapewniono innego zatrudnienia, przysługuje do dnia porodu zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego.

4. Ubezpieczonej będącej pracownicą zatrudnioną na podstawie umowy o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy, z którą umowa o pracę na podstawie art. 177 § 3 Kodeksu pracy została przedłużona do dnia porodu - przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego po ustaniu ubezpieczenia.



Nie mam terminu rozwiązania umowy. W umowie naprawdę jest napisane, że umowa jest na czas nieobecności M..... K....
Oznacza to, że gdyby coś stało się z jej ciążą, np. gdbyby poroniła, dyrektorka mogłaby mnie zwolnić dużo wcześniej.


Ale taka umowa jest wadliwa. Wg art. 25 § 1 zdanie drugie kp. jeżeli zachodzi konieczność zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy, pracodawca może w tym celu zatrudnić innego pracownika na podstawie umowy o pracę na czas określony, obejmujący czas tej nieobecności. Czas określony, tzn. wyznaczony konkretnie od... do..., a nie wg zdarzenia przyszłego i niepewnego, tzn. powrotu zastępowanego pracownika. Zgodnie z art. 33 [1] kp., okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony w okolicznościach, o których mowa w art. 25 § 1 zdanie drugie, wynosi 3 dni robocze. . To też przemawia za wymogiem zawarcia umowy na zastępstwo na czas ściśle określony, przy możliwości dość szybkiego jej rozwiązania za wypowiedzeniem, gdyby pracownik zastępowany wrócił do pracy szybciej, niż przypuszczano.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez justapl » Śr, 14 lip 2004, 22:08

To w takim razie rzeczywiście umowa jest wadliwa - nie ma żadnej daty mówiącej kiedy ta pani, którą zastępuję, miałaby wrócić. A może w przypadku ciąży, której datę końcową naprawdę trudno określić, tak można??
Zresztą czy fakt, że umowa jest wadliwa, wnosi coś do sprawy? Chyba nie...
justapl
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez justapl » Śr, 14 lip 2004, 23:22

Znalazłam w necie coś takiego:


"Umowa zawarta bez wskazania końcowego terminu nie jest umową na czas określony, nawet gdyby została tak nazwana przez strony. Jest konieczne więc określenie tego terminu przynajmniej pośrednio, tj. w taki sposób, aby zdarzenie wyznaczające ustanie stosunku pracy było obiektywnie łatwe do ustalenia w czasie. "

Tylko właściwie mam wątpliwość, czy powrót koleżanki mógłby być łatwy do ustalenia w czasie. W końcu mogła ona przyjść do pracy zaraz po urlopie macierzyńskim, ale równie dobrze mogła jeszcze skorzystać z urlopu wychowawczego, czyli mogła wrócić za trzy lata.


I jeszcze to:
"Przy zawieraniu tego typu umowy, zawsze musi być podany termin zakończenia stosunku pracy (jest to istotny warunek takiej umowy, ponieważ przez nie określenie terminu końcowego, dojdzie do zawarcia umowy bezterminowej, "

??
justapl
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron