Mandat za rozmowę przez komórkę.

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

Mandat za rozmowę przez komórkę.

Postprzez thomas_ss » Pt, 17 lut 2006, 00:25

Witam Szanowne Panie i Szanownych Panów.
Mam problem jak dla mnie poważny, Wam może wydać się śmieszny ale do rzeczy..
Dostałem mandat wysokości 200 złotych za rozmowę przez komórkę. Mandat przyjąłem(nie chce go płacić, zresztą i tak nie mam za co narazie), gdyż szczerze mówiąc rozprawa w sądzie mnie przestraszyła, a policjant wystawiający go nie był zbyt miły ani rozmowny(nie wnikam dlaczego, ja osobiście byłem uprzejmy i spokojny - nie dawałem mu powodów do jakiejś nieżyczliwości). Prawda jest taka, że telefon podniosłem do ucha w celu puszczenia tzw. "wędki", ale to chyba już podchodzi pod "korzystanie" i jest również karane. Moje główne pytanie dotyczy tego, ile mam czasu na zapłacenie tego mandatu(7 dni to chyba tylko teoretycznie), co się stanie jeżeli nie zapłacę, jakie będą następstwa, jakie są koszty "postępowania komorniczego"(nie wiem czy tak to się nazywa :)).
Kolejne pytanie które mi się nasuwa..:
Czy ze wzgl. na nieściągalność można anulować/zmniejszyć taki mandat? -> jestem studentem i nie posiadam praktycznie nic na siebie zapisanego, a chyba komornik nie może zabierać/ściągać należności od rodziców?

Dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam.
thomas_ss
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Mandat za rozmowę przez komórkę.

Postprzez nightingale » Pn, 17 wrz 2012, 04:31

Czas na zapłacenie mandatu wynosi 7 dni- art. 98 par.3 Kodeksu Wykroczeń. Ściąganie grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego następuje w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. (art. 100 KW). Koszty egzekucyjne reguluje art. 64 ustawy postępowanie egzekucyjne w administracji, przykładowo za pobranie pieniędzy na miejscu u zobowiązanego - 5 % kwoty pobranej należności, nie mniej jednak niż 2 zł 50 gr.
nightingale
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2012, 09:05


Powrót do Prawo Wykroczeń

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron