mam pytanie

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

mam pytanie

Postprzez shared » Śr, 13 gru 2006, 16:56

Dostalem z sadu rejonowego wezwanie na posiedzenie, mam status pokrzywdzonego wiec jak bedzie przebiegalo to posiedzenie i co ono ma na celu ? wczesniej tez otrzymalem list z wyrokiem zkazujacym oskarzonego
shared
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 13 gru 2006, 19:35

co ono ma na celu ?


To w zasadzie powinno wynikać z wezwania.

Na początek jednak dopytam, czy to na pewno wezwanie na posiedzenie (a może na rozprawę).
I czy wyrok skazujący był może Wyrokiem Nakazowym?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shared » Śr, 13 gru 2006, 20:00

na pewno posiedzenie, a co to jest wyrok nakazowy ?
shared
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 13 gru 2006, 20:11

a co to jest wyrok nakazowy ?


Rodzaj wyroku.
W nagłówku ma napisane nie "WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLIEJ POLSKIEJ" ale "WYROK NAKAZOWY W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ"
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shared » Pt, 15 gru 2006, 15:34

Tak w ogole to sprawa odbyla sie w trybie uproszczonym, a w akcie oskarzenia nie ma nic o rodzaju wyroku. sa napisane dane oskarzonego, za co zostal oskarzony i kara za czyny jakich sie dokonal
shared
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shared » Pt, 15 gru 2006, 15:37

dodam jeszcze ze wczesniej oskarzony przyznal sie do zarzucanych mu czynow, a list ten dostalem z prokuratury rejonowej
shared
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 15 gru 2006, 20:30

list ten dostalem z prokuratury rejonowej


W takim razie to na pewno nie jest wyrok Sądu.

Podejrzewam, że dostałeś zawiadomienie o posiedzeniu Sadu na którym Sąd będzie rozpoznawał zawarty w akcie oskarżenia wniosek o skazanie oskarżonego bez przeprowadzenia rozprawy (czyli o tzw. "dobrowolne poddanie się karze").

Podejrzewam też, że Twoja obecność na posiedzeniu Sądu może być nieobowiązkowa (powinno to być jasno zaznaczone w zawiadomieniu)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shared » Pt, 15 gru 2006, 23:50

"niestawiennictwo prawidlowo powiadomionego pokrzywdzonego nie tamuje toku sprawy" czyli jezeli sie nie wstawie to nic sie nie stanie tak ?
jak bedzie przebiegalo to posiedzenie i czy na tym posiedzeniu zakonczy sie cala sprawa... ?
shared
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shared » Pt, 15 gru 2006, 23:55

i moge dzialac w charakterze oskarzyciela posilkowego, co to znaczy ?
shared
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 16 gru 2006, 01:41

"niestawiennictwo prawidlowo powiadomionego pokrzywdzonego nie tamuje toku sprawy" czyli jezeli sie nie wstawie to nic sie nie stanie tak ?


Chodzi o to że jeśłi będziesz prawidłowo zawiadomiony o terminie i się na nim nie stawisz to Sąd po prostu rozpozna sprawę bez Twojego udziału.

jak bedzie przebiegalo to posiedzenie i czy na tym posiedzeniu zakonczy sie cala sprawa... ?


Nie wiem - nie jestem wróżką ;)

Jeśli Sąd uwzględni wniosek o skazanie bez przeproweadzania rozprawy to sprawa się na tym zapewne zakończy (o ile nikt nie wniesie np. apelacji)

Jeżeli Sąd wniosku o skazanie bez rozprawy nie uwzględni - to będzie rozprawa (w nowym, innym terminie o którym jako pokrzywdzony powinienieś być zawiadomiony)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron