kontrola PIT-23

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

kontrola PIT-23

Postprzez amator » Pn, 4 lut 2008, 18:29

Sprzedałem nieruchomość, która była wspólną własnością moja i mojej żony (mamy wspólnotę majątkowa). W terminie złożyliśmy deklaracje PIT-23 wraz z oswiadczeniem, że wydamy pewne kwoty na cele mieszkaniowe. Po dwóch latach okazało się że nasze wydatki były wieksze niż te zadeklarowane w oswiadczeniu. Złożyliśmy korekty deklaracji wraz z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty. Popelniłem jednak błąd a mianowicie kwote przychodu zwolnioną nie podzielilem po rowno między mną a zoną tylko w innej proporcji (a przy wpólnocie majątkowej musi być po połowie - mimo, że nie moge tego znalesc w ustawach podatkowych a wynika to z kodeksu rodzinnego). Toczy się postępowanie podatkowe, wiec nie moge tego skorygowac. Mam prośbę do tych, którzy mają wieksza wiedze - jak to wyprostowac i czy grożą mi jakies sankcje z powody tak złożonych deklracji.
amator
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: kontrola PIT-23

Postprzez obeahan » Pn, 16 sie 2021, 17:32

Może ktoś z tutaj zgromadzonych rozliczał pit 37 za pomocą darmowego programu PITax.pl? Przeczytałem o nim tutaj https://urzadskarbowy-pit.pl/ ale nie wiem sam, co o tym sądzić. Będę wdzięczny za wszelkie opinie. Pozdrawiam ;)
obeahan
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 16 sie 2021, 17:30
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron