kolizja

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

kolizja

Postprzez jodo » Śr, 6 sie 2008, 20:01

Byłam pieszym uczestnikiem kolizji drogowej. Stałam na chodniku gdy kierowca skręcającego samochodu w prawo czyli akurat w moją stronę źle "wziął" zakręt i najechał na chodnik i tym samym na moją stopę. Na miejscu zdarzenia była policja - spisała protokół (ewidentna wina kierowcy). Ja znalazłam się w szpitalu gdzie udzielono mi pierwszej pomocy i otrzymałam zwolnienie lekarskie na razie na 7 dni i skierowanie do dalszego leczenia u ortopedy . Stopa nie jest złamana ale lekarz twierdzi,że zwolnienie może być długotrwałe - nawet kilka tygodni- nim będę mogła być całkowicie sprawna.
Co powinnam uczynić aby uzyskać odszkodowanie od sprawcy i w jakim terminie aby czegoś nie przegapić?
jodo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 7 sie 2008, 12:22

Masz prawo dochodzić odszkodowania od sprawcy bądź na drodze cywilnej bądź przy okazji procesu karnego (o ile do takiego dojdzie). Dochodzenie odszkodowania w toku sprawy karnej moim zdaniem może być mniej skomplikowane więc proponuję po pierwsze dowiedzieć się na policji czy wszczęto postępowanie karne w tej sprawie, a jeśli nie wszczęto, a okres zwolnienia lekarskiego będzie dłuższy niż 7 dni - proponuje samemu rozwżyć złożenie wniosku o ściganie karne sprawcy.

W wypadku gdybyś zdecydowała się dochodzić odszkodowania niezależnie od sprawy karnej, wypadałoby najpierw wezwać sprawcę do dobrowolnego zapłacenia kwoty odszkodowania w określonym terminie, a w wypadku braku zapłaty - rozważyć złożenie pozwu o tę zapłatę do Sądu cywilnego.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jodo » Cz, 7 sie 2008, 19:29

Witam! rozumiem ,że piszesz o odszkodowaniu bezpośrednio od sprawcy a jak to wygląda z OC? Chyba raczej nie chciałbym obciążać bezpośrednio , chociaż przechodzę męczarnie nie chodząc w ogóle , trzymając nogę w górze. Dodatkowo lekarz mnie dzisiaj nastraszył,że nigdy nic nie wiadomo i może skończyć się nawet amputacją stopy brrr............... panikarz!
jodo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 7 sie 2008, 23:08

OC też wchodzi w grę.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jodo » Pt, 8 sie 2008, 00:14

dziękuję bardzo, coś z tym zrobię ale aktualnie odechciało mi się wszystkiego - boli mnie cała noga. Zastanawiam się dlaczego ludzie tak nieodpowiedzialnie jeżdżą?
jodo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Wykroczeń

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości