kolizja drogowa,proszę o fachową pomoc!

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

Postprzez Dredd » Pt, 17 lut 2006, 22:20

Obawiam się że Twoje szanse nie są duże. Ale są. Próbuj. Opisz Sądowi swoją wersję. Zażądaj przed Sądem przesłuchania świadków: policjanta, Twojego pasażera, drugiego kierowcę.
Jeśli Sąd zgodzi się ich przesłuchać Twoje szanse wzrosną.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 17 lut 2006, 22:30

A czy ta osoba która jechała ze mną może brać udział w przesłuchaniu?


W zasadzie należałoby uznać tę osobę za pokrzywdzoną (bo m.in. jej samochód został uszkodzony). Jako osoba pokrzywdzona miałaby prawo wziąć udział w posiedzeniu i powinna być o nim zawiadomiona przez Sąd.
Aby Sąd jej nie pominął (np. przez niewiedzę) powinnaś w zasadzie zaznaczyć w swoim wniosku, że Twój pasażer jest osobą pokrzywdzoną - podobnie zresztą jak ten drugi (pijany) kierowca.

W wypadku gdy Twój pasażer nie zostanie uznany za pokrzywdzonego to tylko jeśli zostanie wezwany przez Sąd (np. na Twój wniosek) w celu złożenia zeznania - będzie mógł przyjść na posiedzenie Sądu (aby złożyć zeznanie). Jeśli nie zostanie wezwany - nie będzie mógł brać udziału w posiedzeniu.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez niania » Pt, 17 lut 2006, 22:56

Rozumiem,dziękuję bardzo za pomoc i bardzo cenne wskazówki.Mam jeszcze jedno pytanie do Pana,czy jeśli Sąd podtrzyma moją winę i mandat,czy będę musiała ponieść koszty administracyjne.A jeśli tak,to czy są one wysokie i w jakich granicach?Studiuję,nie pracuję,czy będę mogła złozyć wniosek o umorzenie opłat?Dziękuje jeszcze raz za pomoc.
niania
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 17 lut 2006, 23:14

Mam jeszcze jedno pytanie do Pana


Z FAQ forum: "Na forum jesteśmy dobrymi znajomymi - zwracamy się do siebie po imieniu (nicku)."

czy jeśli Sąd podtrzyma moją winę i mandat,czy będę musiała ponieść koszty administracyjne.A jeśli tak,to czy są one wysokie i w jakich granicach?


W tej chwili nie pamiętam, a nie mam stosownych przepisów pod ręką.
Generalnie koszty postępowania sądowego w sprawach o wykroczenia nie są wysokie (co do zasady: 100 zł za sprawę rozpoznaną na rozprawie; 50 zł za postępowanie bez rozprawy) ale nie jestem pewien (nie pamiętam) jakie zasady obowiązują w postępowaniu mandatowym.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 17 lut 2006, 23:19

[Off Topic] Admin żyje!!! :O :) [/Off Topic]

(Dla czytających po tym wpisie: wątek został przerzucony z Podatkowego na Prawne. Dzięki Adminie! Jednak jest w tym kraju jakiś porzadek ;))
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez niania » Pt, 17 lut 2006, 23:26

hmm,to ja sama naprawiłam swój błąd.Jestem na tym forum po raz pierwszy i stąd to wynikło:)
niania
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 17 lut 2006, 23:31

A już myślałem, że Admin powstał z (niemal) martwych...
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez admin » Pt, 17 lut 2006, 23:34

Dobrze myślałeś ;)
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18

Postprzez Dredd » Pt, 17 lut 2006, 23:36

Dobrze myślałeś ;)


Od razu weselej na duszy. Dobrze wiedzieć, że ktoś jednak czuwa nad funkcjonowaniem forum. Pozdrawiam!
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez admin » Pt, 17 lut 2006, 23:40

Od razu weselej na duszy. Dobrze wiedzieć, że ktoś jednak czuwa nad funkcjonowaniem forum. Pozdrawiam!

Nad funkcjonowaniem forum zawsze ktoś czuwa nawet jeśli obecności nie widać ;)
Również pozdrawiam i życzę wielu przyjemnych dyskusji :)
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo Wykroczeń

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron