kłopotliwy sąsiad

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

kłopotliwy sąsiad

Postprzez beatrycze » Śr, 21 lis 2007, 16:41

Witam!Nie bardzo wiem jaką opcje wybrac może ktos bardziej doświadczony mi podpowie.A oto po krótce moja historia:) lokal "A" i lokal "B" maja część wspólną tj.pomieszczenie gosp. i kotłownia, łączna powierzchnia to 7,5mkw.Ponieważ kiedyś w kotłowni znajdował się piec ogrzewający obydwa te lokale dlatego ustanowiona została współwłasność(od niedawna jestem właścicielem lok."B"),obecnie ten piec ogrzewa tylko lokal "B",a w lokalu "" jest ogrzew.gazowe.Niestety nie mamy dobrych relacji z właścicielem lok."A", gdyż ciągle dokucza nam w rozmaity sposób.Np. zawala śmieciami przejście w tejże kotłowni,zamyka na klucz drzwi(musielismy sobie dorobic drzwi od str. swojego mieszkania,ale nie ma ich na planie),bądż przerzuca nasze rzeczy ze "swojej" strony(on sobie tak ustalił,że jego to prawa str. i schowek) ale utrudnia nam przejscie .Jest bardzo konfliktowy,więc chcąc uniknąć jego agresji pomyślałam,ze oddam sprawe do sądu ,żeby ustalono sposób korzystania z rzeczy wspólnej,lub zniesiono współwłasność.Chodzi tez o koszty ,kto je pokrywa?Jakiej są wysokości?Proszę o pomoc!!!
beatrycze
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Śr, 21 lis 2007, 20:51

Sposob kozystania nic nie da. Zniesienie wspolwlasnosci- jest szansa skoro obecnie nie ma on tam pieca. Kosztuje 1000,-
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: kłopotliwy sąsiad

Postprzez romuald » Śr, 13 sty 2021, 16:31

Mój brat też miał mieć wspólne ogrzewanie z teściami, mieli za frezowanie kominów zapłacić wspólnie i na koniec się okazało, że on w ogóle zaczął się kłócić z nimi. I koniec końców oni u siebie zrobili, a on nie. I teraz szuka fachowców, którzy się tym zajmą. Co powiecie na FrezowanieKominow.info? Warto, czy niekoniecznie? Chcę mu tak fachowo poradzić.
romuald
 
Posty: 59
Dołączył(a): Wt, 19 lut 2019, 17:32

Re: kłopotliwy sąsiad

Postprzez kinia89 » Pt, 28 maja 2021, 17:17

Mnie też przez długi czas denerwował sąsiad, ale wiecie co zrobiłam... Kupiłam podobne do tych tutaj https://cover-it.pl/11-oslony-balkonowe-standardowe osłony balkonowe i nimi się odgrodziłam. Teraz już sąsiad nic nie widzi, co się u mnie dzieje na balkonie, a ja jestem zadowolona.
kinia89
 
Posty: 194
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron