kilometrówka

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

kilometrówka

Postprzez tryptyc » Pn, 28 lis 2011, 22:38

Prawdopodobnie ten temat był już poruszany wielokrotnie. Chodzi mi rozliczanie kilometrówki w przypadku używania samochodu prywatnego niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych do celu prowadzonej działalności. Prowadzę ewidencję przebiegu pojazdu, gdzie wpisuję przejechane kilometry. Moją wątpliwość przedstawię na przykładzie. Zakupiłem paliwo 30 litrów po 5,35 co daje 160,50 zł, do ewidencji wpisałem 200 km przejechanych służbowo co daje wartość limitu 167,16 zł. W takim przypadku do KPiR wpisałem w koszty 160,50 zł. I tu zaczynają się moje wątpliwości moje auto pali na 100 km / 7 litrów, czyli na 30 litrach mogę przejechać ok 430 km. Czy podczas kontroli ze strony urzędnika skarbowego może paść pytanie dlaczego nie rozliczyłem całego zatankowanego paliwa (430 km) a tylko 200 km, które wystarczyło mi do zaliczenia w koszty faktury za paliwo?
tryptyc
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 28 lis 2011, 22:22

Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron