Kara

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Kara

Postprzez MartaB » Pt, 16 kwi 2004, 12:37

Proszę o wyjaśnienie, czy pracownikowi który naruszył dyscyplinę pracy (spożywanie alkoholu w czasie i miejscu pracy oraz odmowa wykonania polecenia) nalezy udzielić kary upomnienia czy od razu mozna karę nagany ? Dziękuję.
MartaB
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 16 kwi 2004, 12:49

MOże to zależeć m.in. od zapisów w regulaminie pracy. Jeśli takowych brak (nie ma regulaminu albo nie uregulowano szczegółowo tych kwestii), nie widzę przeciwwskazań do ukarania od razu naganą, tym bardziej, że spożywanie alkoholu w pracy może być nawet przyczyną rozwiązania umowy bez wypowiedzenia z winy pracownika.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez MartaB » Pt, 16 kwi 2004, 12:57

Marcin - dziękuję. Wpowiedzenia dostali (dwóch panów), ale ... uprosili, żeby jednak dać im szansę i nie zwalniać. Uważam, że nie można całkiem bezkarnie im popuścić. Wiem, że kiedyś było tak : najpierw kara upomnienia, a następna dopiero nagana - w nowych przepisach nie jestem dostatecznie zorientowana. Jeszcze raz dziękuję.
MartaB
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 16 kwi 2004, 13:15

Wiem, że kiedyś było tak : najpierw kara upomnienia, a następna dopiero nagana - w nowych przepisach nie jestem dostatecznie zorientowana.


Teraz też jest taka kolejność (art. 108 § 1 kp.), ale nie ma przepisu nakazującego stosowanie kary upomnienia przed zastosowaniem kary nagany.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez MartaB » Pt, 16 kwi 2004, 14:10

Dziękuję
MartaB
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Wszystko zależy od charakteru pracy ?

Postprzez Rajzen » Pt, 16 kwi 2004, 14:24

Nie wyobrażam sobie dalszego zatrudniania pracownika - którego złapano na pijaństwie w pracy i odmowie wykonania polecenia......Jeżeli ukarze się go jakimś upomnieniem czy naganą to będzie ładny przykład dla pozostałych pracowników. Według mnie powinno się go zwolnić z Art.52 - dyscyplinarnie.Z tym,że aby to uczynić - muszą być spełnione pewne warunki-potwierdzające iż był faktycznie pod wpływem alkoholu-pobrana krew,badanie alkomatem-świadek zdarzenia itp.Jeżeli tego nie ma to nie ma podstaw do zwolnienia dyscyplinarnego-ewentualnie zwolnienie na prośbę pracownika-lub na zasadzie porozumienia stron.Ponieważ pracownik może np. powiedzieć,że był pod wpływem środków uspakajających ;-))).Ja osobiście bym się pozbył takiego pracownika.Mogę się założyć,że ponownie będzie pił w pracy...i nie daj boże spowoduje wypadek przy pracy...wtedy będzie ponosił odpowiedzialność pracodawca,że do tego dopuścił.Nawet jeżeli jest on tzw. "fahchowcem"....Pozdrawiam Rajzen
Rajzen
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez MartaB » Pt, 16 kwi 2004, 14:42

Pracują od 1999 roku. Nigdy nie było z nimi problemów. Narozrabiali i dostali wypowiedzienia. Ale... przyszli z prośbą o anulowanie wypowiedzienia. Myślę, że każdemu należy dać szansę naprawy. Wiem, że masz rację, że to zły przykład dla innych, ale jakbys ich teraz zobaczył w pracy jak starają się zatrzeć złe wrażenie. Mam nadziję, że nie będę tego żałować.
MartaB
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

No tak masz za dobre serce :-)))

Postprzez Rajzen » Pt, 16 kwi 2004, 14:50

Masz dobre serduszko ;-))) ale możesz dla asekuracji - dać mu karę nagany, z adnotacją,że jeżeli jeszcze raz to uczyni to będzie zwolniony zgodnie przepisami Kodeksu Pracy.Po roku kara ulega tzw.zamazaniu i wpis z naganą usuwa się z Akt personalnych pracownika....oczywiście jeżeli przez te 12 m-cy nie podpadnie ponownie ;-))) Pozdrawiam Rajzen
Rajzen
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez MartaB » Pt, 16 kwi 2004, 14:54

Dziękuję. Również pozdrawiam i życzę przyjemnego weekendu.
MartaB
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez franek » So, 17 kwi 2004, 11:16

Witam Forumowiczów!
Rzeczywiście , za takie przewinienie wiekszość pracodawców nie " bawi" się w stopniowanie kar , tylko od razu wręcza wypowiedzenie. Znam jednak zakład, gdzie kierownik pił z pracownikami w godzinach pracy , karał innych za błahostki , tylko nie za picie alkoholu. Do czasu , gdy nic się nie stało. Gdy nastapił wypadek pracownika bedącego pod wpływem alkoholu kierownik był wielce zdziwiony i miał pretensje do wszystkich , tylko nie do siebie : " czemu mi nic nie mówiliscie , że on pije, ukróciłbym to / a dwa dni przed pił z tym pracownikiem alkohol w pracy/. A kierownik jak pił z wybrańcami w pracy , tak nadal pije.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości