Jak zameldowac bez zgody najemcy??

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

Jak zameldowac bez zgody najemcy??

Postprzez lordrene_pl » Cz, 2 gru 2004, 15:46

Mam znajoma ktorej nikt nie potrafi pomoc. Problem dotyczy zameldowania. Ale od poczatku:
Znajoma mieszka razem z mezem od dwudziestukilku lat. Jest zameldowana razem z dziecmi(a raczej z najmlodsza z corek) w mieszkaniu swojej matki, maz jest zameldowany w mieszkaniu w którym mieszkaja. Kilkanascie lat temu kiedy zyla jej tesciowa(matka meza) ona nie zgadzala się na zameldowanie swojej synowej. Kiedy zmarla znajoma nie mogla się zameldowac bo mieli mieszkanie zadluzone. Teraz kiedy oddluzyla mieszkanie, maz nagle dostal „rogow”. Nie zgadza się na zameldowanie jej i corki. Facet jest pijakiem, nie pracuje od kilkunastu lat, znajoma go utrzymuje i mieszkanie. Kobieta probowala się zameldowac na podstawie zeznan swiadkow. Mieli zaswiadczyc ze ona tam fizycznie mieszka. Niestety dwie „stare dewoty” wypiely się na nia i oswiadczyly ze: „ona tam nigdy nie mieszkala”, przeciez zawsze mieszkala u matki” co oczywiście nie jest prawda. I teraz pytanie. Czy jest mozliwosc na podstawie jakis przepisow aby zameldowac znajoma w mieszkaniu jej meza(mieszkanie kolejowe, ale administruje prywatna firma) bez jego zgody?? Proszę was o jakakolwiek pomoc, nikt w zadnej instytucji miejskiej tej nie chce jej udzielic.
A sytuacja kobiety jest naprawde tragiczna.
lordrene_pl
 

Postprzez Darek » So, 4 gru 2004, 18:54

Zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych, przy zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy trwający ponad 2 miesiące należy przedstawić potwierdzenie uprawnienia do przebywania w lokalu (pomieszczeniu), w którym ma nastąpić zameldowanie.
Wynajmujący, najemca, osoba, której przysługuje spółdzielcze prawo do lokalu, lub właściciel lokalu jest obowiązany potwierdzić fakt pobytu osoby zgłaszającej pobyt stały lub czasowy trwający ponad 2 miesiące, a ponadto właściciel (zarządca) budynku jest obowiązany wskazać, czy osobie tej przysługuje uprawnienie do przebywania w lokalu, w którym ma nastąpić zameldowanie (art. 29 ust. 1 ww. ustawy).
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron