Jak sobie poradzić z komornikiem??

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Jak sobie poradzić z komornikiem??

Postprzez Misiaczek » Śr, 7 lip 2004, 09:09

Potrzebuje pomocy. Zapomniałam przez roztragnienie jednemu z byłych pracowników potrącić z wynagrodzenia za 1 m-c zajętej wierzytelności. Teraz komornik straszy mnie karą grzywny w wysokości 500 zł, powołując się na art.762 kpc. Czy na prawdę nie mam szans i przez własna głupotę bedę musiała mu oddać połowę swojej pensji??
Misiaczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 7 lip 2004, 09:23

M.zd., art. 762 w tej sytuacji nie ma zastosowania. Dotyczy on kary za nieudzielenie komornikowi wyjaśnień lub informacji albo za udzielanie informacji lub wyjaśnień świadomie fałszywych, natomiast przepisem tym nie jest objęte niedokonanie potrącenia z wynagrodzenia pracownika. W tym przypadku może wchodzić w grę odpowiedzialność zakładu pracy za wyrządzoną przez to wierzycielowi szkodę (art. 886 § 3 kpc).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Misiaczek » Śr, 7 lip 2004, 10:13

"W tym przypadku może wchodzić w grę odpowiedzialność zakładu pracy za wyrządzoną przez to wierzycielowi szkodę (art. 886 § 3 kpc). "
Ale on chce, aby mu podac dane personalne osoby odpowiedzialnej za dokonywanie tych potrąceń, więc chyba musze mu podać.... tylko dlaczego taką dużą grzywnę od razu?? Czy można się od tego jakoś odwołać??
Misiaczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 7 lip 2004, 10:39

Ale on chce, aby mu podac dane personalne osoby odpowiedzialnej za dokonywanie tych potrąceń, więc chyba musze mu podać....


Tak.

tylko dlaczego taką dużą grzywnę od razu??


Mam wątpliwości, czy w tym przypadku istnieją przesłanki do nałożenia grzywny, ale zobaczymy, co zrobi komornik. 500 zł to - m.zd. - nie jest duża grzywna. Należy zauważyć, że jej wysokość nie zmieniła się w kpc od 10 lat.

Czy można się od tego jakoś odwołać??


Mozna wnieść skargę na czynność komornika do sądu rejonowego w terminie 7 dni od doręczenia zawiadomienia o nałożeniu grzywny.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mimi » Śr, 14 lip 2004, 20:14

jako pracodawca miałem tę samą sytuację.

była to moja wina więc zapłaciłem komornikowi tę ratę, a z pracownikiem dogadałem się, że odejmę mu ją z wypłaty w ciągu trzech miesięcy na raty, gdyż odjęcie dwóch rat w jednym miesiącu było by zbyt poważnym uszczupleniem wynagrodzenia. nie miałem serca.

komornik po przyjęciu wpłaty zapomniał o sprawie.

z komornikiem musisz grzecznie porozmawiać, on zawsze ma racje i sądy często to potwierdzają wbrew temu co mówi rozum i zdrowy rozsądek. poprzeklinasz go sobie pod nosem po wyjściu.
mimi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Jak sobie poradzić z komornikiem??

Postprzez Aja » Wt, 7 maja 2013, 20:12

witam, będę wdzięczna za odpowiedż.
Co powinnismy zrobić w sytuacji kiedy jest nałożona grzywna na pracodawcę, czy może pracodawca odwołać się i prosić komornika o umorzenie kary w związku z nieterminową odpowiedzią na pismo o zajęciu wynagrodzenia? Jeśli jest taka możliwość, to co powinnien pracodawca uczynić, jakieś pismo, tresc? Z góry dziękuję za odpowied (forma prawna pracodawcy sp. z o.o.)
Aja
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 7 maja 2013, 20:11

Re: Jak sobie poradzić z komornikiem??

Postprzez werty » Pn, 24 mar 2014, 00:12

Niestety, nie jestem specjalistą od takich spraw, ale odsyłam do artykułu/porady na portalu prawniczym... Jest tam poruszony podobny watek, więc być może skorzystasz... http://lexvin.pl/porady_prawne/4372/Wst ... omorniczej A gdybyś wciąż potrzebowała pomocy, to poprzez formularz na tym portalu możesz się skontaktować z prawnikiem, który na pewno udzieli odpowiedzi :)
werty
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 5 lip 2013, 00:12


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron