jak dostać alimenty od ojca pracującego na czarno

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

jak dostać alimenty od ojca pracującego na czarno

Postprzez Boogucha » Wt, 28 kwi 2009, 14:14

Mam problem,jestem 24 letnia kobieta,studiuje zaocznie,pobieram rente rodzinna jeszcze przez pol roku w wysokosci 600zl. 450 zloty place za szkole. Mam dwuletniego syna i miesiac temu rozstalam sie z jego ojcem. Moje dziecko jest za male na przedszkole,a przyjecia do zlobkow juz sie skonczyly. Nie jestem w stanie podjac przacy zarobkowej,narazie troche pomaga mi mama,ale juz tez ma dosc,bo zarabia 700zl miesiecznie. Poczatkowo chcialam dogadac sie z ojcem mojego dziecka,zeby placil na utrzymanie syna 500zl miesiecznie,chociaz i tak by mi nie wystarczylo(po dokladnym obliczeniu koszt utrzymania dziecka wynosi mnie ok 800zl- jedzenie,pampersy,chusteczki,mleko modyfikowane). On stwierdzil,ze da mi raz na tydzien 100zl i mam sobie dac rade. Ale jak,skoro ja nie mam jak sie utrzymac z takiej kwoty? Najlepsze jest to,ze on pracuje na czarno(remonty-wykonczenia,z czego jego dochody czasem przekraczaja 2500zl miesiecznie) i twierdz,ze sad mi i tak wiecej nie da. Ktos moze wie,co moge zrobic,tzn ile mam prawo od niego zadac? Chodzi mi o pewna(mniej wiecej)kwote,jaka moge uzyskac. z gory dziekuje za pomoc.
Boogucha
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez BENKA9 » Wt, 28 kwi 2009, 14:41

NALEZYA CI SIE ALIMENTY 500 ZL. ALE NAJPIERW MUSISZ O NIE WYSTAPIC DO SADU ,A POZNIEJ Z WYROKIEM SADU DO KOMORNIKA.ZWROCAJA CI TYLKO ZALEGLE ALIMENTY 3-M-CE WSTECZ.a WIEC NIE MA NA CO CZEKAC.ZA SPRAWE O ALIMENTY NIC NIE PLACISZ
BENKA9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 28 kwi 2009, 20:21

Skoro wyliczyłaś, że utrzymanie dziecka, to 800 złotych miesięcznie, to takiej kwoty domagaj się od ojca w pozwie o alimenty.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kikiriki77 » Cz, 9 lip 2009, 21:43

skoro utzymanie dziecka to 800zł to wdg mnie powinno być 400 matka tez musi łożyc połowe na dziecko
kikiriki77
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 12 lip 2009, 09:31

skoro utzymanie dziecka to 800zł to wdg mnie powinno być 400 matka tez musi łożyc połowe na dziecko

Obowiązek alimentacyjny matki polega w tym przypadku na osobistych staraniach o jego wychowanie :)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron