Internetowe serwisy ogłoszeniowe.

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Internetowe serwisy ogłoszeniowe.

Postprzez Tomek2 » Pt, 4 sie 2006, 22:44

Internetowe serwisy ogłoszeniowe.
Chciałbym uruchomić kilka takich odpłatnych serwisów, jednak nie wiem jaka jest parwna podstawa-zasada ich działania. Czy uruchomienie serwisu internetowego za pośrednictwem którego ludzie mogą się rejestrować i wystawaiać w nim na sprzedaż nieruchomości lub dodawać oferty pracy wymaga jakiś specjalnych zezwoleń, licencji, certyfikatów jak w przypadku otwierania biura pośrednictwa obrotu nieruchomościami lub biura pośrednictwa pracy? Lub wpisu jako czasopismo w rejestrze sądowym, czy czymkolwiek takim. Czy można to robić jako osoba prywatna, czy trzeba zarejestrować do tego działalność, podejrzewam, że trzeba wiec co w tym przypadku trzeba wpisać w PKD?

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.
Tomek2
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » So, 5 sie 2006, 10:16

Czy uruchomienie serwisu internetowego za pośrednictwem którego ludzie mogą się rejestrować i wystawaiać w nim na sprzedaż nieruchomości lub dodawać oferty pracy wymaga jakiś specjalnych zezwoleń, licencji, certyfikatów jak w przypadku otwierania biura pośrednictwa obrotu nieruchomościami lub biura pośrednictwa pracy?

Nie. Jeżeli wyłącznie będziesz pobierał opłaty za udostępnienie przestrzeni dyskowej / serwera (ew. wykupienie ogłoszenia) - a nie za pośrednictwo w obrocie nieruchomościami - pośrednictwo pracy.


Czy można to robić jako osoba prywatna, czy trzeba zarejestrować do tego działalność, podejrzewam, że trzeba wiec co w tym przypadku trzeba wpisać w PKD?

Jeżeli robisz to w celach zarobkowych to jest to działalność gospodarcza. Wybierasz formę i rejestrujesz.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Tomek2 » So, 5 sie 2006, 13:13

Dzięki za odpowiedź Esokal
ale mam jeszcze jedną malutką prośbę.
Da się to co napisałeś poprzeć jakimiś przepisami, ewentualie na co mógłbym się powołać uruchamiając taki serwis, że nei wymaga on żadnych specjalnych licencji i tego typu rzeczy?
Tomek2
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Cz, 10 sie 2006, 08:34

Da się to co napisałeś poprzeć jakimiś przepisami, ewentualie na co mógłbym się powołać uruchamiając taki serwis, że nei wymaga on żadnych specjalnych licencji i tego typu rzeczy?


Wycinek
Ustawa o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. - wyciąg (tekst jednolity: Dz.U. z 2000 r. Nr 46, poz.543)

Art.180. [Definicja pośrednictwa]

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami polega na zawodowym wykonywaniu czynności zmierzających do zawarcia umów:
nabycia lub zbycia praw do nieruchomości,
nabycia lub zbycia własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej,
najmu lub dzierżawy nieruchomości.
Pośrednik wykonuje czynności, o których mowa w ust. 1, osobiście lub przy pomocy innych osób działających pod jego nadzorem, ponosząc za ich czynności odpowiedzialność zawodową określoną w ustawie.
Zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami określa umowa pośrednictwa. Umowa wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Przez umowę pośrednictwa pośrednik lub przedsiębiorca, o którym mowa w art. 179 ust. 3, zobowiązuje się do dokonywania dla zamawiającego czynności zmierzających do zawarcia umów wymienionych w ust. 1, a zamawiający zobowiązuje się do zapłaty pośrednikowi lub przedsiębiorcy wynagrodzenia.
Sposób ustalenia lub wysokość wynagrodzenia za czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami określa umowa pośrednictwa. W razie nieokreślenia wynagrodzenia w umowie, przysługuje wynagrodzenie zwyczajowo przyjęte w danych stosunkach.
Czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami mogą być wykonywane w stosunku do wszelkich nieruchomości, a także na rzecz wszystkich osób fizycznych i prawnych oraz jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Tu trochę


Uważasz że gazety ogłoszeniowe posiadają licencje na obrót nieruchomościami ?
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez KATARZYNAK » Pt, 25 sie 2006, 14:05

Mam małe pytanko. Mam strone z ogłoszeniami i pragne wprowadzic opłate za wyróżnienie ogłoszenia za pośrednictwem portalu płatności.pl. Moje pytanie brzmi, jak mam sie rozliczać z US. Wiadomo dochody nie będą duże, opłata wynosić będzie od 2 do 5 zł, a popularność strony nie jest jeszcze duza. Nie mam działalnośći, jestem studentką
KATARZYNAK
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Pt, 25 sie 2006, 14:27

Nie mam działalnośći, jestem studentką


Więc nie podpiszesz z nimi umowy. W regulaminie jest wyraźnie napisane że strony są vatowcami, a rozliczenie dokonywane jest na podstawie faktur.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez KATARZYNAK » Pn, 28 sie 2006, 11:16

No dobrze. ale bez problemu zarejstrowałam sie na portalu płatnści.pl. mam znajomego który otrzymał juz pierwszą fakturę z tego portalu, dlatego ja zaczęłam się zastanawiać, jak to będzie wyglądało przy rozliczeniu. Faktura jest na niewielką kwone za usługę.
KATARZYNAK
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Pn, 28 sie 2006, 11:54

jak to będzie wyglądało przy rozliczeniu. Faktura jest na niewielką kwone za usługę.


Im to rybka. Ty bekniesz w razie kontroli jakieiś. Jest to działalność gospodarcza. Ustawodawca jakoś nie przewidział że ktoś może próbować podreperować domowy budżet małymi kwotami - takimi że na zus nie starczy i podatki.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez KATARZYNAK » Śr, 30 sie 2006, 19:16

to nie jest sprawa platnosci.pl my nie mamy firmy wiec nie musza tego sprawdzac. zarejestrowalismy sie jako osoba prywatna a nie
firma nie podajac zadnego regonu itp. wiec jak to mozliwe? czy oni moga wspolpracowac z osobami prywatnymi
KATARZYNAK
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Cz, 31 sie 2006, 10:17

Z regulaminu który przeczytałem wynikało że klientami mogą być tylko firmy, dziś przeczytałem inny regulamin i faktycznie mogą być nimi osoby fizyczne. Mają różne usługi i widać różne regulaminy pod konkretną usługę.
Współpracować z os. fizycznymi mogą, nie ma takiego zakazu. Problem jest po Twojej stronie - jak się z tego rozliczysz przed urzędem skarbowym.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron