informacja o zadluzeniach a znieslawienie

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Postprzez shuehos » N, 16 kwi 2006, 18:00

Jest też możliwość pewnych form obrony, dzięki ustawowej ochronie danych osobowych, jeżeli np. nie zgodziłeś się, by twoje nazwisko widniało na spisie lokatorów



Ja tylko mówię,że dziwne jest,że do tej pory nikt nie zareagował,dla mnie taka innforamcja nr.mieszkania i zadłużenie to już są dane osobowe


a niby co do tego ma prokuratura,



Będzie musiała odpowiedzić na takie pismo,jeśli skarżący zrobił
bląd tak czy inaczej odpowie na to pismo.Jest to zapewne wykroczenie/przestępswo to kto powinien się tym zająć jeżeli będzie wniosek pokrzywdzonego/pokrzywdzonej?

zięki ustawowej ochronie danych osobowych, jeżeli np. nie zgodziłeś się, by twoje nazwisko widniało na spisie lokatorów



Tu spółdzielnia próbuje obejsć przepis umieszczając tylko nr+zadłużenie,żeby to mnie dotyczyło złożyłbym doniesienie.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kevin » N, 16 kwi 2006, 19:46

pismo, o którym mówisz (od prokuratury) - będzie to odmowa wszczęcia postępowania karnego. Otrzyma je tylko i wyłącznie wnioskujący. Więc z całym szacunkiem, ale nie widzę jakiejkolwiek sensu zawiadamiania o w/w organów ścigania. Ponadto czy ktoś z Was wyobraża sobie, że taka "operacja" była przez spółdzielnie podjęta bez konsultacji z radcą prawnym :D
kevin
 

Postprzez shuehos » N, 16 kwi 2006, 21:30

pismo, o którym mówisz (od prokuratury) - będzie to odmowa wszczęcia postępowania karnego.


I to jest już dużo,gdyż ukierukowuje skrżącego,a jesze podejrzewam.że będzie przysługiwało zażalenie,a może wskarzesz dlaczego będzie odmowa?


Ponadto czy ktoś z Was wyobraża sobie, że taka "operacja" była przez spółdzielnie podjęta bez konsultacji z radcą prawnym


Jakoś nie spotkałem RP DOBRZE obeznanego w rynsztunku prawnym,miałem doczynienia z paroma,niezły był ubaw,już nie wspmnę o brakach z arytmetyki z szkoły powszecnej,

Więc z całym szacunkiem, ale nie widzę jakiejkolwiek sensu zawiadamiania o w/w organów ścigania.


Za darmo masz pierwszą expertyzę prawną,jaki
prawnik to zrobi nic za to nie biorąc
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kevin » N, 16 kwi 2006, 21:39

odmowa bo: brałem pod uwagę tylko dwa w/w przestępstwa - one są ścigane z oskarżenia prywatnego jak też pisałem wyżej. Możliwe są też inne podstawy odpowiedzialności - szukać nie będę (tu wskaże tylko kc).

Radca prawny >> są różni, nie chcę tu deliberować czy są ok, czy nie, zwykle sprawdzają co mają.
kevin
 

Postprzez shuehos » N, 16 kwi 2006, 21:45


Radca prawny >> są różni, nie chcę tu deliberować czy są ok, czy nie, zwykle sprawdzają co mają.



Ostonie jeden błysną jako wartość przedmiotu sporu określił należnosc główną+odsetk,przecież to powinny być podstawy dla RP,chyba,że jest to tytuł za zasługi

odmowa bo: brałem pod uwagę tylko dwa w/w przestępstwa - one są ścigane z oskarżenia prywatnego jak też pisałem wyżej


To jak w tej sprawie postępuje się od razu do sądu z pominięcie czynności przygotowawczych?
Postępownia karnego jeszce nie przerabiałem
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kevin » N, 16 kwi 2006, 22:04

w sprawie z prywatnego oskarżenia, oskarżyciel sam prowadzi swoje ślwdztwo :)

Co do postępowania, to określa się tym pewien zespół czynności - proces. Zaś do sądu wysyła się pozwy, wnioski itp ;)
kevin
 

Postprzez shuehos » Pn, 17 kwi 2006, 08:32

Jeżeli to co piszesz jest prawdą to te przetwarzanie danych osobowych nadal nadal będzie funkcjonować bo mało prawdopodobne,aby ktoś zdecyduje się na praywatny proces.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • ZNIESLAWIENIE
    1 ... 9, 10, 11przez PAPI » So, 31 mar 2007, 22:31
    109 Odpowiedzi
    14045 Wyświetlone
    Ostatni post przez PAPI Zobacz najnowszy post
    Pn, 9 lip 2007, 12:02
  • informacja publiczna.
    przez antyk16 » So, 5 cze 2004, 17:42
    1 Odpowiedzi
    981 Wyświetlone
    Ostatni post przez Marcin Zobacz najnowszy post
    N, 6 cze 2004, 13:51

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron