Handel Własnymi publikacjami -opracowaniami - utworami

prawa autorów, patenty, prawo własności intelektualnej, znaki handlowe, umowy licencyjne, tajemnice handlowe, Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS

Handel Własnymi publikacjami -opracowaniami - utworami

Postprzez djgrajek » So, 18 paź 2008, 09:31

WItam Serdecznie. Jestem muzykiem, na codzien zajmuje sie muzyką, gram w zespole (koncertujacym , wydającym plyte) na Klawiszach. Ostatnio na swoich instrumentach utworzyłem style do klawiszów m-ki ROLAND. ( STYL jest to plik z rozsz. stl. który jest wgrywany do pamieci instrumentu i dzieki niemu mamy sekcje akompaniamentu i w jaki sposób go muzyk wykorzysta to juz jego intencja , granie polega na wciskaniu akordów i ot całe wykorzystanie stylu, jest to tak jak mowie linia ELEKTRONICZNA która wygrywamy do pamięci nastepnie mozemy grac co tylko chcemy ciesząc sie owym stylem) i teraz pytanie otóż style są moją wlasnościa sam je wytworzylem i Czy handlując ową publikacją firma Allegro ma prawo miec do mnie jakies ,,ale" ?

jednak Miało :

cytuję:



Proszę koniecznie zwrócić uwagę na fakt, że aby wystawić na sprzedaż dane/pliki (w tym graficzne, np. zdjęcia, tapety i dźwiękowe, np. MP3 lub MIDI, także "ogólnodostępne w Internecie"), musi Pan posiadać do nich autorskie prawa majątkowe i zamieścić informację o tym w opisie aukcji. W większości przypadków oznacza to, że musi Pan być ich autorem. Naruszenie praw autorskich może narazić Pana na konsekwencje prawne,

Zgodnie z punktem 4 załącznika nr 1 do Regulaminu Allegro zabronione są: "Muzyka, filmy, oprogramowanie i inne towary, które naruszają prawa autorskie/ własność intelektualną". W tym wypadku owszem Towar moze i faktycznie byc panskim wytworem.

Pełny tekst załącznika dostępny jest na stronie:

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/z2.php

Wystawiane przez Pana przedmioty należą do grupy ogólnodostępnych, możliwych do znalezienia w innych źródłach. W związku z powyższym nie mamy możliwości ustalenia faktycznego autora tych przedmiotów.

W związku z powyższym aukcje tego typu są dopuszczone w Allegro wyłącznie pod warunkiem, że mamy pewność iz jest to wytwór pana. "


No to co ja mam teraz zrobic? spedzilem nad tą pracą tyle czasu.. i poprostu szkoda mi to zmarnowac... Jakies oswiadczenie?

Style są względem prawa UTWORAMI więc nie są ogolnodostępne w internecie.

W takim razie w jaki sposób mogę Firme QXL (allegro) przekonać iż dane wytwory są mojej produkcji oraz nie są ogolnodostępne w internecie ?
Z góry dziękuje bardzo za odpowiedź, Pozdrawiam Serdecznie, Damian
djgrajek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez randall_stevens » Pn, 17 lis 2008, 11:25

Tu nie chodzi o żadne przekonywanie czy udowadnianie.
Serwis Allegro chce się po prostu zabezpieczyć przed ewentualnymi oskarżeniami o dopuszczanie do obrotu utworów, które mogłyby naruszyć czyjeś prawa.
W tym wypadku powinno wystarczyć oświadczenie twórcy o treści proponowanej przez serwis, tj. że jest autorem utworu i przysługują mu wszystkie prawa, w tym osobiste i majątkowe, do dzieła.
(Serwis jest "kryty" - działał w dobrej wierze).
randall_stevens
 


Powrót do Prawo Autorskie i Własności Przemysłowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości