Groźby przez SMSy

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Groźby przez SMSy

Postprzez antoni » Cz, 18 kwi 2002, 18:15

Za pośrednictwem bramki SMS otrzymałem na mój telefon komórkowy kilka wulgarnych SMSów w których sformułowane zostały groźby pod moim adresem.
Chcę powiadomić o tym prokuraturę - czy mogę w zawiadomeniu zacytować tekst, który na tym forum zostałby ocenzurowany, gdyż zawiera nieparlamentarne epitety ?

A na marginesie: czy orientuje się ktoś, czy istnieje w ogóle możliwość techniczna wykrycia takiego sprawcy ?
antoni
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 18 kwi 2002, 19:09

Chcę powiadomić o tym prokuraturę - czy mogę w zawiadomeniu zacytować tekst, który na tym forum zostałby ocenzurowany, gdyż zawiera nieparlamentarne epitety ?


Możesz. Weź ten tekst w cudzysłów, żeby wyraźnie zaznaczyć, że jest to cytat.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez meizi » Wt, 23 kwi 2002, 13:24

Sa duze szanse na znalezienie dowcipnisia.
Kazda wiadomosc wyslana z komputera nie jest tak na prawde 'aninimowa'. Z tego co kojarze byla juz jakas sprawa tego typu i sprawce zlapali.
meizi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Ewka » Pt, 26 kwi 2002, 16:32

rzeczywiscie . chyba w zeszlym roku zapadl pierwszy wyrok wobec sprawcy grozb karalnych przez smsy.
Ewka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Jola » Wt, 30 kwi 2002, 18:21

Nie wiem czy wszyscy operatorzy sieci telefonicznych udostępniają inf.dot. połączeń. Wczoraj w TV doniesiono, że PLUS może stracić pozwolenie ponieważ nie współpracował z policją :P .
Jola
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron