Firma źle zrobiła dach.

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Firma źle zrobiła dach.

Postprzez flowerpower9 » Wt, 12 sie 2008, 18:13

2 lata temu firma remontowała dach u Nas - teraz się okazało, że źle to zrobili bo stoi woda - na papie są wgłebienia, inny fachowiec to sprawdzał i obiektywnie ocenił, że jest to popsute.

Czy ktoś się orientuje, ile jest czasu na to, żeby tamtą firmę, która robotę zepsuła zobowiązać do poprawienia tego dachu???

A jeśli szef tamtej firmy powie, że ma to gdzieś - to sprawa w Sądzie na drodze cywilnej?

czy też ktoś zna jeszcze jakieś inne możliwości załatwienia takiej sprawy...????
flowerpower9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 13 sie 2008, 00:04

Naorawa dachu to, moim zdaniem, umowa o dzieło a roszczenia przedawniają się z upływem lat dwóch.

Szef to na.. pewnej męskiej części ciała ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez flowerpower9 » Śr, 13 sie 2008, 08:37

Czemu umowa o dzieło? To chyba troszkę inaczej jest.

Przyjehcała firma, wystawiła fakturę, zapłaciliśmy tej firmie, firma odjechała. MY się nei znamy na dacach, i teraz pewnien obiektywny fachowiec nam wytłumaczył, że robota jest spaprana. Jak by doszło do czegoś, to to na jaką umowęsą przyjęci jego pracownicy, czy na umowę o dzieło, czy zlecenie czy o pracę, nie ma przecież znaczenia, bo za robotę odpowiada szef, którego defakto stosunek pracy (jego - szefa) nie ma nic wspólnego z umową o dzieło, bo on się na innych zasadach rozlicza, i musi płacić wszystkei składki (znacznie szersze niż umowa o dzieło).

Ponawiam prośbę, jeśli ktoś może cośdoradzić, może Dredd:) będę wdzięczny.
flowerpower9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 13 sie 2008, 13:59

Przyjęcie, że to umowa o dzieło (czyli typowa umowa rezultatu) jest akurat dla Ciebie (zamawiającego) korzystne.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez flowerpower9 » Śr, 13 sie 2008, 17:39

Darku, ja z nikim nie podpisywałem żadnej umowy, po prostu firma wykonała u mnie robotę, za którą ja dostałem fakturę i zapłaciłe, i teraz okazuje się, ze sprawa jest spaprana, i ja chce od tej firmy sie domagać najpierw po dobroci poprawienia dachu, a potem może Sądownie, tylko pytam, bo nei wiem, jak to rozegrać, czy nie minął okres przedawnienai itp.

a trudno jest mi powiedzieć, czy to faktycznie można przyjmować jako umowę o dzieło.
flowerpower9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Firma źle zrobiła dach.

Postprzez romuald » Wt, 12 lip 2022, 18:32

Oj, bardzo ci współczuję. No tak to już jest jak za robotę bierze się ktoś kto się na tym nie zna, na tyle ile powinien. I co teraz zrobisz? Zwrócą ci koszty? Polecam ci poczytać artykuły na ten temat. Mi bardzo pomógł ten https://mgdachy.pl/impregnacja-drewna/. Już teraz wiem, jak dobrze impregnować drzewo. Są również inne wpisy, które ci na pewno pomogą.
romuald
 
Posty: 59
Dołączył(a): Wt, 19 lut 2019, 17:32

Re: Firma źle zrobiła dach.

Postprzez romuald » Wt, 12 lip 2022, 18:35

Oj, bardzo ci współczuję. No tak to już jest jak za robotę bierze się ktoś kto się na tym nie zna, na tyle ile powinien. I co teraz zrobisz? Zwrócą ci koszty? Polecam ci poczytać artykuły na ten temat. Mi bardzo pomógł ten https://mgdachy.pl/impregnacja-drewna/. Już teraz wiem, jak dobrze impregnować drzewo. Są również inne wpisy, które ci na pewno pomogą. Albo zadzwoń do nich MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel: +48 500 200 660,
mail: biuro@mgdachy.pl
romuald
 
Posty: 59
Dołączył(a): Wt, 19 lut 2019, 17:32

Re: Firma źle zrobiła dach.

Postprzez Anetka » Śr, 3 sie 2022, 20:28

To niech firma migiem poprawia!
Anetka
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr, 3 sie 2022, 20:27


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron