• Porady prawne
Euro-tax.pl

Firma a rozwód

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Firma a rozwód

Postprzez babaruba » Śr, 8 wrz 2004, 20:54

Przedstawię sytuację:
rozpoczęłam działalność jako os. fizyczna w 1995, działalność rozwija się dobrze, w 1997 kupiłam lokal użytkowy. Od rozpoczęcia działalności do chwili obecnej większość zysków inwestuję w sprzęt. Działalność jest związana z moim wykształceniem. W 1998 wyszłam za mąż. Mąz początkowo był osobą współpracującą, następnie założył własną firmę ale nadal pracował dla mnie. Mąż nie ma dochodów.
Pytanie:
w razie rozwodu jak zostanie podzielony majątek (chodzi mi o lokal i sprzęt znajdujący się w mojej firmie- kupiony zarówno przed jak i po ślubie).
czy jest możliwe aby mąż żądał alimentów? (nie mamy dzieci)
Iwona
babaruba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 8 wrz 2004, 21:36

w razie rozwodu jak zostanie podzielony majątek (chodzi mi o lokal i sprzęt znajdujący się w mojej firmie- kupiony zarówno przed jak i po ślubie).


O tym decyduje sąd (choc można majątek podzielić zgodnie umową). To, co nabyłaś przed ślubem, należy do Twojego majątku odrębnego, to, co zostało nabyte po ślubie, co do zasady wchodzi do majątku wspólnego.

czy jest możliwe aby mąż żądał alimentów? (nie mamy dzieci)


Teoretycznie tak. Może to zależeć od jego sytuacji finansowej oraz z czyjej winy zostanie orzeczony rozwód (o ile sąd będzie w tej sytuacji orzekał o winie).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron