energia elektryczna-zapis w umowie

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Energia elektryczna-zapis w umowie

Postprzez mayster » Cz, 28 gru 2006, 20:10

Witam

Sprawa tyczy się zapisu zawartego w umowie kupna – sprzedaży energii elektrycznej, a brzmi on tak:

Okres rozliczeniowy za dostarczoną energię elektryczną ustala ZE, jednakże okres ten nie może być dłuższy niż jeden rok…….

Czy w przypadku takiego zapisu mogę uchylić się od płacenia należności w części wybiegającej poza rok rozliczeniowy?
Dla ścisłości dodam, że umowę zawarłem 09.06.2003 r. Pierwszą fakturę otrzymałem dopiero 29.09.2005 r.
Zapłaciłem ją uznaniowo w 50% uznając jedynie okres jednego roku wstecz. Czy dochodzenie przez ZE należności wybiegającej dalej niż jeden rok wstecz jest zasadne patrząc na w/w zapis?
Notabene nie jest to płatność za zużytą energię, bo takowej nigdy nie było. Składową całej sumy do uregulowania jedynie są stałe opłaty przesyłowe i abonamentowe i takie tam inne jakieś „zmienne”.

P.S. Z góry dziekuję za zainteresowanie.
mayster
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: energia elektryczna-zapis w umowie

Postprzez kinia89 » So, 24 paź 2020, 19:27

Bo, najważniejsze jest to, aby wybierać firmy, które są sprawdzone, które cieszą się pozytywnymi opiniami. Jeżeli chodzi o mnie to planuje postawić na re:spect energy. Jest to firma, która działa na rynku zagranicznym, jak i polskim. Oferują oni energie zieloną z odnawialnych źródeł. Co ważne są godni zaufania.
kinia89
 
Posty: 195
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość