ekwiwalent za urlop

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

ekwiwalent za urlop

Postprzez monikarafal » Pt, 2 gru 2011, 09:41

pracowałem w firmie 9 lat na umowę o pracę na czas nieokreślony dnia 30.11.2011r złożyłem wypowiedzenie za porozumieniem stron bez okresu wypowiedzenia pracowawca zgodził się ale odmówił mi wypłaty ekwiwalentu za zaległy urlop wypoczynkowy za rok 2010 i 2011r ponieważ to ja wypowiedziałem umowę i bez okresu wypowiedzenia. Czy jest to zgodne z prawem. prosze o jakąś podstawę prawną na takie postępowanie pracodawcy. Sprawa pilna bo jestem umówiony na spotkanie z byłym szefem :evil:
Z góry dzięki
monikarafal
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 2 gru 2011, 09:35

Re: ekwiwalent za urlop

Postprzez Ginger » So, 3 gru 2011, 03:48

Niezależnie od sposobu rozwiązania lub wygaśnięcia przysługuje ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Ekwiwalent należy się za urlop zaległy z zeszłego roku, a także za urlop tegoroczny. Urlop tegoroczny powinien być obliczony proporcjonalnie do czasu pracy przepracowanego u pracodawcy.

Art. 171. kodeksu pracy

§ 1. W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny.
Ginger
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt, 8 kwi 2011, 05:18


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron