dziennik budowy - ogrzewanie gazowe

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

dziennik budowy - ogrzewanie gazowe

Postprzez mc429 » Pt, 27 wrz 2002, 16:48

Mam mieszkanie własnościowe z KW. Czy administracja budynku może wymagac ode mnie prowadzenia dziennika budowy podaczas instalacji ogrzewania gazowego. Dla mnie to kompletana paranoja. Instalacja taka w małym mieszkaniu trwa 1-2 dni. Więc po co ten dziennik. Jakich argumentów mogę uzywać w rozmowie z panami z administracji, aby uniknac prowadzenia dziennika?
mc429
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 27 wrz 2002, 17:38

Pierwszy raz słyszę, ale budowlanka to nie moja dziedzina. Należałoby się zastanowić czy takie prace są "budową" w rozumieniu Prawa Budowlanego. Proponuję zajrzeć do tej ustawy
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez babaruba » Pt, 27 wrz 2002, 18:22

Niestety, jeżeli ruszasz: gaz, elewację lub konstrukcję musisz wystąpić o pozwolenie na budowę a co za tym idzie prowadzić dziennik budowy.Iwona
babaruba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez romcia » So, 28 wrz 2002, 12:15

No miestety musisz. Mam mieszkanie własnościowe. Budynek wspólnoty mieszkaniowej więc tez nie podlega pod ADM a jednak zrobiłam ogrzewanie gazowe i musiałam mieć projekt instalacji, dziennik budowy, pozwolenia ze starostwa i masę innych rzeczy których juz nawet nie pamiętam ale zajęło mi to chyba pół roku a ogrzewanie robiłam 7 dni. :(
romcia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Alutek » Pn, 30 wrz 2002, 09:06

Nie przesadzaj, to znowu nie taka tragedia. Dziennik kosztuje bodajże 7zł, i nawet nie nazwałabym tej operacji "prowadzeniem go". Po prostu osoba z uprawnieniami wykonująca instalację dokona paru wpisów, potwierdzi zakończenie prac, a potem gazownia wpisze odbiór instalacji. Gaz to zbyt poważna inwestycja i Urząd musi wykluczyć prowadzenie prac przez osobę bez uprawnień.
Alutek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 30 wrz 2002, 09:40

Niestety, przy pracach związanych z instalacją gazową jest potrzebne pozwolenie na budowę, ze wszystkimi tego konsekwencjami. W myśl art. 29 ust. 2 pkt 1 Prawa budowlanego, pozwolenia na budowę nie wymaga wykonanie robót budowlanych, polegających na remoncie istniejących obiektów budowlanych, z wyjątkiem obiektów zabytkowych, jeżeli nie obejmuje on zmiany lub wymiany elementów konstrukcyjnych obiektu i instalacji gazowych albo zabezpieczenia przed wpływami eksploatacji górniczej lub powodzią, a także nie wpływa na zmianę wyglądu w odniesieniu do otaczającej zabudowy na terenie miast.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: dziennik budowy - ogrzewanie gazowe

Postprzez kinia89 » Śr, 27 sty 2021, 21:55

Na pewno warto tutaj postawić na solidny też system kominowy ceramiczny. A z tego co wiem to firma systemykominowe-rauch.pl wręcz zaskakuje swoją niesamowitą ofertą. U nich można zakupić coś solidnego na bardzo długie lata, coś co będzie użyteczne i bezpieczne.
kinia89
 
Posty: 194
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04

Re: dziennik budowy - ogrzewanie gazowe

Postprzez assa » Cz, 1 lip 2021, 19:19

Sprawy techniczne tak do końca nie są mi znane, ale ogólnie wiem, że nie ma to jak szukanie przedsięwzięć, które są przede wszystkim do rozliczenia z fachowcem. To to jest dla mnie w ogóle czarna magia, dlatego myślę, że nie będzie dobrym planem, jeśli ja ogólnie nie dowiem się, co warto, a czego nie. Może mi pomozecie ? Czy kominy kompozytowe to coś dobrego?
assa
 
Posty: 90
Dołączył(a): Cz, 27 cze 2019, 11:12


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron