dział spadku-skomplikowane

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

dział spadku-skomplikowane

Postprzez dzaba » Pn, 15 sty 2007, 11:26

Proszę was mądre głowy o pomoc.
Moja sprawa:
4 rodzeństwa (2 siostry+2 braci) odziedziczyło:dom i kawałek ziemi rolnej.
Nabycie spadku -tylko postanowienie sądowe- brak jakiegokolwiek wpisu w księgach wieczystych.
brat.nr2 jest niepełnoletni.Jego piekunowie prawni to brat nr1 i ja-jego żona.
Siosty obiecały sie zrzec swoich części na brata nr1. Nic ich więcej nie interesowało do momentu gdy siostra1 stwierdziła że na ziemi za domech che się budowac.
I dalej nie było by problemu gdyby zrobiła to wszysto dobrze( mam na myśli u notariusza tak doprowadzić żeby miała całą działkę za domem. Działkę można podzielić-sprawdzałam w UMiG).
Jednak ona wymyśliła z mężem ze zaczną się budować już na podstawie pozwolenia rodzeństwa a dopiero potem będą dzielić działkę). I yu my mamy złożyć wniosek w sądzie o zarządzanie udziałem spadku małoletniego, w którym wymyśliła częściowe zrzeczenia typu siostra2: 1/4 domu na małoletniego a 1/4 ziemi na siostre1.(i żeby sąd w imieniu małoletniego zgodził się na budowE)
I tu moje PYTANIE1: czy i jak to jest możliwe?
Pytanie2:jeżeli się nie zgodzimy a siostra2 spisze się na S1 i pójdzie do sądu o wydzielenie jej części to czy sąd może "dać" jej częś domu gdy ona chce tylko działke(tak twierdzi).
My chcemy żeby zaczeła się budować dopiero jak działka będzie wydzielona i jej.
Czy nie za bardzo namotałam?
Proszę pomocy Julia
dzaba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości