dział spadku a wierzyciel

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

dział spadku a wierzyciel

Postprzez rex » Pn, 4 sie 2008, 14:42

Witam i proszę o pomoc
Moja sprawa jest następująca.Jestem akcjonariuszem firmy w której posiadam zobowiązanie powstałe nie z mojej winy.
Firma wystapiła do sądu o nakaz zapłaty i uzyskała.
Nastepnie złożyła go do komornika i zajęła moje prawo do lokalu spółdzieczego w którym zamieszkuję wraz z dwójką dzieci które nabyły do niego prawo po śmierci męża.
Następnie złożyła do sądu wniosek tylko o dział spadku ze wskazaniem aby sąd w całości przydzielił mi prawo do lokalu
Sad w całosci przyznał mi prawo do całego lokalu z nakazaniem spłaty dzieci wiedząc ,że nie będę mogła ich spłacić One zostały pozbawione prawa do lokalu mieszkalnego Zaznaczam że dzieci sie nie zgodziły się są pełnoletnie
Co mogę zrobić ? czy bez wniosku o zniesienie współwłasności sąd mógł tak orzec
Czy mógł wystąpić z takim wnioskiem jeżeli ja mam akcje firmy pokryte własnym majątkiem w tym udział w majątku firmy i niewypłacone dewidendy
rex
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez rex » So, 9 sie 2008, 21:34

witam i proszę o pomoc
Czy przed sądowym działem spadku sąd najpierw musi znieść wspólwłasność i czy w tym przypadku muszą być tytuły egzekucyjne na wszystkich spadkobierców
pozdrawiam
rex
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron