dostarczanie przesyłek pocztowych

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

dostarczanie przesyłek pocztowych

Postprzez franek » Pn, 8 gru 2003, 14:34

Witam Forumowiczów!
Czasowo przebywam poza miejscem stałego zameldowania. Powiadomiłem odpowiednie instytucje / m.in. ZUS/ o adresie do korespondencji , a na przesyłkach wysyłanych podaję adres do korespondencji. W Urzędzie Pocztowym także podałem odpowiednią informację piosemną - opłaciłem to .
Parę razy zdarzyło się ,że przesyłka przesłana na adres do korespondencji nie została odebrana w terminie- listonosz ją awizował - po prostu nikogo nie było w domu. Odebrałem ją po powrocie . Urząd Pocztowy zastrzegł sobie ,że więcej nie zostawi mi ponownego awiza. Nie rozumiem takiego podejścia Poczty: przesyłka adresowana była na adres do korespondencji/ nie trzeba było jej "przekierunkowywać " z jednego UP do drugiego/ , odebrałem ja / a nawet jeśli bym jej nie odebrał to z powodu nieobecności mojej pod jednym czy tez drugim adresem/ . Czy Poczta ma podstawę ,aby tak stawiać sprawę?
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 8 gru 2003, 16:22

Nie bardzo rozumiem zaistniałą sytuację. Poczta ma obowiązek doręczyć przesyłkę na adres wskazany na niej - czy to jest adres zameldowania, czy adres do korespondencji, nie ma tu nic do rzeczy. Natomiast faktem jest, że poczta nie ma obowiązku - poza sytuacjami określonymi w przepisach szczególnych (np. w zakresie doręczania korespondencji sądowej) - pozostawiać powtórnego awiza (jedno jest wystarczające). Zapewne praktyka dostarczania dwóch awiz wynika z wewnętrznych regulacji Poczty Polskiej, natomiast nie wynika ona z powszechnie obowiązujących przepisów (ustawy - Prawo pocztowe oraz rozporządzenia Ministra Łączności z dnia 15 marca 1996 r. w sprawie warunków korzystania z usług pocztowych o charakterze powszechnym - Dz. U.Nr 40, poz. 173, ze zm.).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

ja też tak uważam, jak Ty Marcinie

Postprzez franek » Pn, 8 gru 2003, 19:17

Ja też tak uważam , jak Ty Marcinie. Tak , awizo przesyłek sądowych po 7-miu dniach nieodebrania 1-szej przesyłki, a przesyłki poleconej zwykłej awizo 2-gie po 14-tu dniach. jak wspomniałem , zdarzało się mi nieodebranie przesyłki po 1-szym awizowaniu / z powodu wyjazdu czy też pobytu w szpitalu/ , lecz po 2-gim zawsze przesyłkę odbierałem i dlatego też nie rozumiem reakcji Poczty/ a konkretnie kierownika zmiany , który podczas własnie odbierania przesyłki po 2-gim a wizowaniu mi powiedział to , co napisałem powyżej/. Dzięki za odpowiedź , pozdrawiam.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości