dobrowolne częściowe alimenty od matki

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

dobrowolne częściowe alimenty od matki

Postprzez Wojak10 » Pn, 23 lut 2015, 20:03

Witam serdecznie- jestem samotnym ojcem czterolatka.
Staram się o alimenty- nie długo pierwsza sprawa. Wnioskowałem o 800 zł.
Pytanie jeśli zasądzą mi powiedzmy 600 zł a komornik nie będzie w stanie ściagnać kasy od matki mojego syna to po 2 miesiącach dostane zaświadczenie i mogę udać się do funduszu (max 500zł). Spoko
i tu mam problem bo co mam zrobić jeśli matka będzie mi wpłacała dobrowolnie powiedzmy 100 zł miesięcznie. Czy mogę starać się o kasę z funduszu a od matki nie brać? Odsyłać jej wszystkie przelewy,przekazów pocztowych nie odbierać? A o wszystkim powiadomić fundusz przy składaniu wniosku?
Bo to było by bez sensu jeśli mam zasądzone 600zł a ona przyśle mi głupie 50z ł i to ma być podstawą że nie mogę otrzymać kasy z funduszu.
Jak ugryźć ten problem?

Pozdrawiam.
Wojak10
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 23 lut 2015, 20:00

Re: dobrowolne częściowe alimenty od matki

Postprzez MatkAs » Pn, 25 sty 2016, 00:55

Tu powinieneś porozmawiać z komornikiem najlepiej. Są porady przecież a ten będzie w takiej stutuacji najlepiej moim zdaniem rozeznany. Ja miałam podobną sytuacje ale to dość skomplikowane żeby na forum wszystko pisać bo sytuacja sytuacji nierówna. Jeśli nie masz zaufanego, możesz złapac kontakt dostępny na tej stronie ( http://www.komornikbytom.eu ), mam nadzieje że będzie równie pomocny jak dla mnie
MatkAs
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 24 sty 2016, 02:08


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron