Do kogo i jakim terminie składać można wniosek przeciwko sędziemu SR w sprawie karnej

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Postprzez Pandar » Wt, 23 gru 2003, 12:19

Ja mam do czynienia z podobnym sądem, z tą różnicą, że sprawy są cywilne.

Z zasady w jednym z wydziałów przegrywam w nim sprawy. Później składam apelacje i wyroki są pomyślne dla mnie ;)
Staram się nie odzywać nawet na sali rozpraw (jeśli stawiennictwo obowiązkowe) a nawet nie chodzić na rozprawy (jeśli stawiennictwo nieobowiązkowe) a swoje merytoryczne stanowisko wyrażać w pismach procesowych.

Dwa razy mi się zdarzyło brać w tym sądzie udział w rozprawach, którym przewodniczył sędzia pod wpływem alkoholu. Już nie "sędziuje" po tym, jak go policja na drodze w samochodzie "nawalonego" zatrzymała... ;)

Przepraszam za OT
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

ten sędzia mój jest "szczególny"

Postprzez franek » Wt, 23 gru 2003, 13:27

Ten sędzia" może wszystko" .
Może np. pływać łodzią motorową , uprawiać sporty motorowodne po jeziorze, które jest jeziorem lobelliowym , obowiązuje zakaz pływania wszystkim , co ma napęd motorowy. Wykręcił się z tego sposobem: stwierdził ,że należy do WOPR, tyle tylko ,że nigdzie nie figurował jako członek WOPR-u, a wiadomo ,ze jesli członek WOPR_u wypływa łodzią na jezioro , to powinien dokonać wpisu w dziennik pokładowy / pomijając już , czy akcja ratownicza rzeczywiście miała miejsce/. A więc TEN sędzia może wszystko.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron