Długi a więzienie

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Długi a więzienie

Postprzez Patryk » Śr, 10 mar 2004, 18:49

Znajomy mi powiedział,że jego kolega miał sprawę za długi i został skazany na karę pozbawienia wolności "na kilka misięcy" , tylko,że będzie czekał bo jest więzienie przepełnione. W związku z tym mam pytanie.Nie ukrywam,że mam zadłużenie w kilku bankach na kilkanaście tysięcy.Niemożność spłaty powstała z w związku z utratą pracy mojej i żony.Czy naprawdę grozi więzienie takiej osobie jak ja?Są jakieś granice długu za który idzie się za kraty? Pozdrawiam.
Patryk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 10 mar 2004, 20:56

Znajomy mi powiedział,że jego kolega miał sprawę za długi i został skazany na karę pozbawienia wolności "na kilka misięcy" , tylko,że będzie czekał bo jest więzienie przepełnione.


Jaką kwalifikację prawną przyjęto w wyroku skazującym ?

W związku z tym mam pytanie.Nie ukrywam,że mam zadłużenie w kilku bankach na kilkanaście tysięcy.Niemożność spłaty powstała z w związku z utratą pracy mojej i żony.Czy naprawdę grozi więzienie takiej osobie jak ja?


To zależy od wielu czynników - czy np. nie wyłudziłeś kredytu (brałeś kredyt, mając świadomośc, że nie dasz go rady spłacić), czy nie podałeś fałszywych danych, ubiegając się o kredyt, czy powiadomiłeś na czas bank o utracie pracy itp. itd.

Są jakieś granice długu za który idzie się za kraty?


Nie.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Patryk » So, 13 mar 2004, 14:02

Dzięki za odpowiedź. Wszystkie kredyty zaciągałem z myślą ich spłaty co do powiadomienia banki o niemożności spłaty to niepamiętam.Napewno nie było to w formie pisemnej! Pozdrawiam.
Patryk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 13 mar 2004, 15:31

o niemożności spłaty to niepamiętam.Napewno nie było to w formie pisemnej!


Jeśli nie powiadomiłeś banków (albo nie zdołasz tego wykazać), może w grę wchodzić odpowiedzialność karna z art. 297 § 2 kk.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron