Deputat pienięzny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Deputat pienięzny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy

Postprzez franek » Pn, 1 lut 2010, 10:00

Witam Forumowiczów! W roku 2009 nie wykorzystałem urlopu wypoczynkowego z uwagi na przebywanie na zwolnieniu lekarskim. Umowę o pracę mam do 30.06.2010. Nadal przebywam na swiadczeniu rehabilitacyjnym do końca trwania umowy o pracę, a wiec nie mam możliwości wykorzystania urlopu za 2009 rok jak i obecny- 2010. Zwróciłem sie do pracodawcy z wnioskiem o zapłatę ekwiwalentu pienięznego za nie wykorzystany UW za 2009 rok. Pracodawca odpowiedział mi,ze mogę ubiegać się o zapłatę ekwiwalentu za urlop za 2009 rok dopiero po dniu wygaśnięcia umowy o pracę , tj. po 30.06 2010 rok. Uwazam inaczej, tzn,ze nie mam mozliwości wykorzystania UW za 2009 rok - z uwagi na chorobowe , a po 30.06.2010 to juz będzie mi się należał deputat za urlop za 2010 rok. Jak to wygląda prawnie? pozdrawiam, franek
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 4 lut 2010, 00:37

Moim zdaniem pracodawca ma rację. Dokąd będziesz mógł (a nie chciał) skorzystać z urlopu, dotąd ekwiwalent nie przysługuje.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez franek » Pt, 5 lut 2010, 15:47

Moim zdaniem pracodawca ma rację. Dokąd będziesz mógł (a nie chciał) skorzystać z urlopu, dotąd ekwiwalent nie przysługuje.
____________
Dzięki za odpowiedź. W mojej sytuacji nie mam mozliwości wykorzystania urlopu- chociaz bym chciał- przebywam cały czas na chorobowym i swiadczeniu rehabilitacyjnym. pozdrawiam, franek
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron