czy wystawić świadectwo pracy?

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

czy wystawić świadectwo pracy?

Postprzez bozenapaw » Cz, 11 lip 2002, 09:49

Mam następujący problem. SC przekształciła się w spzoo. Czy istnieje obowiązek rozwiązania umów o pracę z pracownikami zatrudnionymi w SC i zawiązanie umów w spzoo? Czy mam obowiązek wystawiać dwa świadectwa pracy- jedno za pracę w SC drugie za pracę w spzoo?
I jeszcze jedno pytanie: pracownik poprosił o rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron, ale z winy pracodawcy. Czy jest to dopuszczalne i czy nie będę musiała wypłacić mu odszkodowania? Nadminiam że umowa została rozwiązana w trybie natychmiastowym bez zachowania okresu wypowiedzenia.
bozenapaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 11 lip 2002, 10:21

Mam następujący problem. SC przekształciła się w spzoo. Czy istnieje obowiązek rozwiązania umów o pracę z pracownikami zatrudnionymi w SC i zawiązanie umów w spzoo? Czy mam obowiązek wystawiać dwa świadectwa pracy- jedno za pracę w SC drugie za pracę w spzoo?



Jeśli dobrze rozumiem - sp. z o.o. jest następcą prawnym spółki cywilnej? Jeśli tak, nie musisz wystawiać świadectwa pracy, bo stosunek pracy trwa nadal na dotychczasowych zasadach.

I jeszcze jedno pytanie: pracownik poprosił o rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron, ale z winy pracodawcy. Czy jest to dopuszczalne i czy nie będę musiała wypłacić mu odszkodowania? Nadminiam że umowa została rozwiązana w trybie natychmiastowym bez zachowania okresu wypowiedzenia.


Jeśli pracownik rozwiązałby umowę jednostronnym oświadczeniem bez wypowiedzenia z winy pracodawcy w trybie przewidzianym w art. 55 § 1 [1] kp. (gdy pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika), to pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a jeżeli umowa o pracę została zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy - w wysokości wynagrodzenia za okres 2 tygodni.
Z Twojego opisu nie wynika mi jednak jasno, w jakim trybie doszło ostatecznie do rozwiązania umowy o pracę - jeśli na podstawie jednostronnego oświadczenia pracownika o rozwiązaniu umowy bez wypowiedzenia, odszkodowanie przysługuje, jeśli na mocy porozumienia stron, odszkodowanie (m. zd.) nie należy się.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron