Czy współkredytobiorca ma prawo do własności domu

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

Czy współkredytobiorca ma prawo do własności domu

Postprzez doma » So, 27 paź 2007, 14:12

Witam, mam pytanie
Ja i mój mąż jesteśmy w 1/4 częsci współkredytobiorcą domu jego rodziców. Jest to w ten sposób, że każdy z nas jest obciążony w 1\4 kredytem. Dom stoi na teścia i jest zakupiony po ślubie. Stoi na niego, ponieważ mój mąż nie mógł mieć na siebie, aby nie stracić za brak kwatery. czy ja jako jego żona mam prawo do tego domu? choćby po rozwodzie (mój mąż twierdzi, że skoro jestem współkredytobiorcą to też mam do niego prawo). Dom zakupiony jest przecież na teścia, akt własności działki także na teścia. Chyba że po ich śmierci coś mi sie należy? A może po rozwodzie będę musiała spłacać ten dom w jakiejś części choć on nie należy do mnie. PROSZĘ o odpowiedz, poniewaz nie wiem na czym stoję a nie mam żadnego zabezpieczenie finansowego
doma
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 27 paź 2007, 20:57

Z tego co piszesz jestescie jedynie współkredytobiorcą. Nie daje to żadnych praw do domu, a jedynie zobowiązanie wobec banku.
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron