czy roszczenie przedawniło się, czy nie

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

czy roszczenie przedawniło się, czy nie

Postprzez zygitop » N, 10 mar 2019, 16:55

Komornik prowadził egzekucję przeciwko dłużnikowi na rzecz obojga małżonków będących w ustawowej wspólność majątkowej, które to małżeństwo w 1995 r. zostało rozwiązane przez rozwód, o czym byli małżonkowie nie informowali komornika.
W 2006 r. komornik umorzył postępowanie egzekucyjne przeciwko dłużnikowi w imieniu jednego z byłych małżonków, a w 2008 r. umorzył postępowanie egzekucyjne przeciwko dłużnikowi w imieniu drugiego z byłych małżonków.
W 2014 r. drugi z byłych małżonków złożył wniosek egzekucyjny komornikowi.
Stąd pytanie czy egzekwowane roszczenie przedawniło się, czy nie i ewentualnie w jakim zakresie?
zygitop
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 1 lip 2011, 04:06

Re: czy roszczenie przedawniło się, czy nie

Postprzez mann.ashly » Pn, 30 wrz 2019, 11:00

W sprawie rozwodowej bardzo trudne jest ustalenie podzielności majątku. Znajoma poleciła mi serwis https://kancelaria-radcy-prawnego24.pl/ ... -wiedziec/ ale nie jestem pewny, czy warto korzystać z porad w tym miejscu. Czy ktoś może polecić miejsca, gdzie mogę uzyskać informacje odnośnie podziału majątku w trakcie rozwodu?
mann.ashly
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 30 wrz 2019, 10:57


Powrót do Windykacja - Komornik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości