• Porady prawne
Szybkie chwilówki przez internet

Czy pełna księgowość?

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Czy pełna księgowość?

Postprzez Stach » Pt, 13 gru 2002, 17:10

Spółka z o.o. tworzy z osobą fizyczną spółkę jawną.
Czy nowopowstała firma musi prowadzić pełną księgowość?
Jeśli tak ,to na jakiej podstawie?

Stach
Stach
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Andrzej » So, 14 gru 2002, 19:52

Spółka z o.o. tworzy z osobą fizyczną spółkę jawną.
Czy nowopowstała firma musi prowadzić pełną księgowość?

Tak - art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o rachunkowości.
Andrzej
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Czy pełna księgowość?

Postprzez grzechu32 » Śr, 19 gru 2018, 23:00

Osobiście polecam zając się księgowością samodzielnie. Nie jest to trudne szczególnie jeśli używa się takich programów jak np https://wfirma.pl/ dzięki któremu prowadzenie księgowości jest dziecinie proste, a ty oszczędzasz pieniądze, bo zakup abonamentu jest o polowe tańszy niż biuro rachunkowe.
grzechu32
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 9 lip 2018, 12:54

Re: Czy pełna księgowość?

Postprzez maja654 » Pn, 25 mar 2019, 19:50

Podobnie jak kolega powyżej, sama korzystam z biura rachunkowego prowadzonego zdalnie przez Panią Katarzynę Skowrońską https://superksiegi.pl/ Biuro co prawda mieści się we Wrocławiu, jednak pomoc jest taka rzetelna, że nikt z nas nie odczuwa tej odległości :)
maja654
 
Posty: 47
Dołączył(a): Wt, 12 gru 2017, 00:16


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości