Czy ojciec dziecka może je wywieźć za granicę bez moje zgody

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Czy ojciec dziecka może je wywieźć za granicę bez moje zgody

Postprzez lza » So, 27 paź 2007, 16:09

Dzien dobry! Prosilabym bardzo o porade prawna,znajduje sie w bardzo ciezkiej sytuacji. Moze ktos zna miedzynarodowe prawo rodzinne. Jestem we Wloszech i zyje z Wlochem w nieformalnym zwiazku,mamy 3-letnia coreczke. Ojciec dziecka zneca sie nade mna i chcialabym odejsc,wrocic do kraju ale zagrazaja mi,ze nie moge wywiesc dziecka za granice bo moge miec problemy. Prosze pomozcie,nie wiem co mam robc,tutj nie mam dokad isc,jedeyne wyjscie to powrot do Polski ale nie chcialabym tez utracic dziecka. Pozdrawiam.
lza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 28 paź 2007, 00:20

Czy masz możliwość skontaktować się z polską placówką dyplomatyczną we Włoszech? Mam nadzieję że mogli by Ci pomóc.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » N, 28 paź 2007, 01:24

Czy masz możliwość skontaktować się z polską placówką dyplomatyczną we Włoszech? Mam nadzieję że mogli by Ci pomóc.

Nie sądzę aby mogli pomoc wywieżć dziecko
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 28 paź 2007, 10:10

Ale podejrzewam że mogą lepiej od nas orientować się we włoskim systemie prawnym, co być może okazałoby się pomocne także w kwestii rozstrzygnięcia z kim ma przebywać dziecko ;)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez lza » Wt, 30 paź 2007, 10:24

Niestety kontaktowalam sie z konsulatem w Rzymie i powiedzieli mi,ze na pozostanie w Polsce z dzieckiem potrzebuje zgody ojca,czego nigdy nie uzyskam.Przeciez musi byc jakis sposob?! Na Swieta chce jechac z corka do Polski i chcialabym wybrac sie do dobrego prawnika,ktory orientuje sie w prawie miedzynarodowym,problem w tym,ze nie wiem jak go szukac. Moze Wy moglibyscie mi jakos pomoc.Taki prwnik moze mi naswietli bardziej moja sytuacje,moze jest jakas szansa na pozostanie w Polsce.Walcze o to bo wiem,ze nie poradze sobie tutaj,mieszkam na wyspie gdzie jest duze bezrobocie wiec szans na prace zero.Dodam,ze ojciec dziecka nie interesuje sie corka tak jak powinien to robic kazdy tata,wiec nie ucierpialby gdybysmy wyjechaly ale jest zlosliwy,wie,ze bez niej sie nie rusze i trzyma mnie tu na sile.Prosze o namiar do jakiegos prawnika,ja mieszkam blisko Szczecina ale jak trzeba bedzie to pojade do Warszawy i w inne miejsce,wazne,zeby zdobyc porade prawna i na przyszlosc miec dobrego prawnika ja dojdzie do rozprawy. Dziekuje za poprzednie odpowiedzi.
lza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 30 paź 2007, 15:31

Przeciez musi byc jakis sposob?!


W Polsce takim sposobem jest Sąd rodzinny. Jak jest we Włoszech nie wiem. Nie znam też nikogo kto się na tym zna.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Wt, 30 paź 2007, 20:57

Rutkowski podobno swietnie porywa dzieci:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez lza » Śr, 31 paź 2007, 23:59

Bardzo smieszne,ja przezywam koszmar a komus sie na zarty zbiera. Ja nie chce porywac dziecka,chce tylko zaczac zyc spokojnie. W kazdym badz razie dziekuje za odpowiedzi. Jakby ktos mial jakies namiary na adwokata,ktorego poszukuje,bede wdzieczna.
lza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Cz, 1 lis 2007, 18:40

Nie do końca to żart. Przed sadami włoskimi Twoje szanse są marne. Zrób wszystko by z dzieckiem znaleźć się w Polsce, a przed naszymi sądami Twoje szanse wzrosną wielokrotnie
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez lza » Cz, 6 gru 2007, 14:16

W Polsce to ja sie znajde bez problemu,dziecko ma paszport,wlasnie teraz wybieramy sie na Swieta ale co dalej.Mam szanse wygrac sprawe w naszym sadzie?Tu na pewno przegram,to juz wiem.
lza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron