czy można prosić pracodawcę o część zarobków mężą na aliment

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

czy można prosić pracodawcę o część zarobków mężą na aliment

Postprzez aha123 » Wt, 27 maja 2008, 09:54

Witam, znajoma odeszła od męża z 3 dzieci.
Założyła w Sądzie sparwę o alimenty, ale sędzina dosłownie ją"wyśmiała" ponieważ jak(zgodnie z prawdą) oświadczyła znajoma jej mąż do tej pory nie uchylał się od obowiązku łożenia na dzieci i regularnie przelewał umówioną kwotęna jej konto. W dwa miesiące po tej rozprawie zaczęły się problemy z alimentami. Czy można bez wyroku Sądu polecić(poprosić) o przelew części wynagrodzenia męża(a konto alimentów) na konto żony? Czytałam gdzieś o takiej możliwości, ale to dotyczyło chyba alkoholika.... coś mi się majaczy.... Przy trójce dzieci brak alimentów jest bolesny. Czy pozostaje tylko droga Sądowa? Bardzo proszę o pomoc.
aha123
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 27 maja 2008, 12:48

Prosić zawsze można. Nie rozumiem Twojej wypowiedzi...
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aha123 » Wt, 27 maja 2008, 14:44

...no tak....
pisałam pisałam i tak napisałam, że faktycznie nic z tego nie wynika.
Chodzi mi o to, czy żona w przypadku gdy mąż nie łoży na utrzymanie dzieci może wystąpić do pracodawcy z prośbą o przelew na jej konto części wynagrodzenia męża a konto alimentów....?
aha123
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 27 maja 2008, 17:22

Wystąpić można ale pracodawca nie musi i prawdopodobnie nie dokona potrącenia z wynagrodzenia gdyż czyniłby to na własne ryzyko i odpowiedzialność :)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron