Budowa domu na działce rolnej

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Budowa domu na działce rolnej

Postprzez Robert_F » Pn, 10 paź 2005, 09:34

Zamierzam kupić kawałek ziemi z zamiarem budowy domu. Ziemia ma jednak charakter rolny. Jakie warunki muszę spełnić aby na takiej ziemi móc wybudować dom? Wiem, że kiedyś aby wybudować tzw. siedlisko należało mieć 1 ha (tzw. hektar przeliczeniowy) gruntu rolnego w obrębie danej gminy. Czy te przepisy są dalej ważne? Jakie jeszcze muszę spełnić warunki? Czy muszę założyć gospodarstwo rolne, czy mogę wybudować tylko budynek mieszkalny?
Robert_F

Postprzez Marcin » Pn, 10 paź 2005, 23:15

Najprościej będzie dowiedzieć się w urzędzie wydającym pozwolenia na budowę.
Marcin

Re: Budowa domu na działce rolnej

Postprzez maja654 » Pn, 14 sty 2019, 19:49

Tego to ja nie wiem ale dom wybudowałem drewniany, w technologii szkieletowej. Znaczy firma mi go wybudowała, tutaj https://mawit.com.pl/aktualnosci/gotowe ... kieletowe/ macie ich oferte to można sobie spojrzeć. Super się mieszka, postawili mi go już w cztery miesiące! Także polecam osobom niezdecydowanym.
maja654

Re: Budowa domu na działce rolnej

Postprzez autumn.huel » Pt, 6 mar 2020, 21:48

Ja akurat nie stawiałem domu drewnianego. Taka budowa domu to bardzo duże przedsięwzięcie i czasem łatwo zapomnieć o wielu szczegółach, które później będą miały duże znaczenie. Ja zapomniałem, że przecież dom trzeba odebrać. Jeśli chodzi o dom, albo odbiór mieszkania to polecam: https://xn--odbir-3ta.pl/ Jest to firma, która zajmuje się tym profesjonalnie i co chyba najważniejsze mają bardzo korzystne ceny. Dodatkowo działają w wielu miastach w całej Polsce. Serdecznie polecam.
autumn.huel

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości