Brak zwrotu podatku dochodowego

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Brak zwrotu podatku dochodowego

Postprzez Mangusia89 » Śr, 13 kwi 2011, 07:08

9 marca wraz z narzeczonym złożyliśmy tego samego dnia rozliczenie roczne. On 2 tygodnie temu dostał już zwrot podatku a ja jeszcze nie. Jest tylko jedna różnica miedzy naszymi rozliczeniami a miedzy taka iż on odliczał se nasza córkę. A wiem ze urząd skarbowy ma 3 miesiące na zwrot podatku. I nie wiem co mam zrobić :(
Mangusia89
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 13 kwi 2011, 07:02

Re: Brak zwrotu podatku dochodowego

Postprzez Ginger » Śr, 13 kwi 2011, 07:32

Urząd skarbowy ma 3 miesiące na zwrot podatku od momentu złożenia przez podatnika zeznania. Musisz niestety czekać cierpliwie, nawet jeśli mąż twój już zwrot dostał.

Ale jeśli US przekroczy ten termin, to wtedy będą ci się należały odsetki za opóźnienie. W takiej sytuacji najlepiej zadzwonić lub podjechać tam i zapytać.
Kiedy wpłata nie wpłynie z terminie 3 miesięcy to jest też opcja, iż twoje zeznanie jest niekompletne, to zostaniesz wezwana do uzupełnienia, wyjaśnienia. Albo już zostałaś wezwana, nie zrobiłeś tego, bo może pismo zaginęło.
I jeszcze pomyśl czy nie masz jakiś mandatów niezapłaconych lub czy komornik cię nie ściga. Wtedy US może te zobowiązania uregulować za ciebie z twojego zwrotu.
Ginger
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt, 8 kwi 2011, 05:18

Re: Brak zwrotu podatku dochodowego

Postprzez kiki » Pt, 21 paź 2011, 23:58

Ja składałam zeznanie 2 maja i do tej pory nie otrzymałam zwrotu. We wrześniu dzwoniłam do urzędu żeby dowiedzieć się o co chodzi, jednak usłyszałam że przez telefon nie uzyskam żadnych informacji. Ponieważ nie mieszkam już w moim rodzinnym mieście, a na dojazd tam straciłabym cały dzień, spytałam czy mogę kogoś upoważnić by sprawdził to dla mnie. Niestety usłyszałam iż muszę się zjawić osobiście. Od tego czasu nie udało mi się znaleźć 2 wolnych dni żeby odbyć tą podróż.. Czy jest możliwe że źle złożyłam zeznanie? W tym roku po raz pierwszy składałam je drogą internetową.
kiki
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 21 paź 2011, 23:51

Re: Brak zwrotu podatku dochodowego

Postprzez Antonio » So, 22 paź 2011, 21:12

W takim wypadku należą ci się odsetki. A nie dostałaś żadnego listu od US? Albo może masz jakieś mandaty zaległe?

Co do pełnomocnictwa wydaje mi się, iż można upoważnić kogokolwiek, ale w stosunku do osób innych niż najbliższa rodzina będzie trzeba zapłacić od pełnomocnictwa opłatę skarbową. Później poszukam dokładniej, bo teraz niestety nic na 100% nie powiem.
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron