• Porady prawne
Euro-tax.pl

Biuro nieruchomosci a mieszkanie spoldzielcze

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Biuro nieruchomosci a mieszkanie spoldzielcze

Postprzez laporteki » Cz, 7 wrz 2006, 14:31

Witam,
szukam nowego mieszkania, stali bywalcy forum pewnie wiedza dlaczego...
dzis mialam telefon z biura nieruchomosci, ze jest mieszkanie. Pojechalismy obejrzec, ustalilismy mniej wiecej cene a potem Pani z nieruchomosci powiedziala mi ze to jest mieszkanie lokatorskie, nie wlasnosciowe. Czyli ze najpierw podpisuje umowe przedwstepna, daje lokatorowi pieniadze na wykup mieszkania i dopiero potem ja moge je od niego kupic.
Czy to jest zgodne z prawem? Sadzilam ze biura nieruchomosci moga posredniczyc jedynie w obrocie mieszkaniami wlasnosciowymi.
laporteki
 

Postprzez Dredd » Wt, 12 wrz 2006, 12:00

Raczej nie widzę w tym nic nielegalnego.
Aczkolwiek - wg mnie - nie jest to dla Ciebie korzystna oferta.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » Wt, 12 wrz 2006, 12:18

racja, moga.
podejrzen nabralam poniewaz o stanie prawnym mieszkania dowiedzialam sie nie przed a po ogladaniu. druga sprawa-kobieta nie chciala mi powiedziec ile kosztuje wykup mieszkania i na jaka kwote jest zadluzone.
dzieki za odpowiedz
laporteki
 

Postprzez laporteki » Śr, 13 wrz 2006, 11:52

Pojawil sie nowy watek w sprawie mieszkanka.
Rozmawialam dzis z lokatorem tego mieszkania, powiedzial mi ze on z tym biurem nieruchomosci nie ma w ogole podpisanej umowy, druga sprawa- biuro powiedzialo mu ze to oni wykladaja pieniadze na wykup mieszkania. Nam biuro powiedzialo ze to my musimy wylozyc na to kase.
czy w tej sytuacji kupno mieszkania poza biurem wiaze sie z koniecznoscia zaplacenia kary na rzecz agencji nieruchomosci?
moze za duzo kombinuje ale bardzo mi sie nie podobalo ze kobieta z biura nie chciala powiedziec na jaka kwote mieszkanie jest zadluzone i jaka jest kwota wykupu mieszkania.
laporteki
 

Postprzez laporteki » Śr, 13 wrz 2006, 12:30

Przejrzalam ustawe o gospodarce nieruchomosciami. Art 180 pkt 3. 3. Zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami określa umowa pośrednictwa. Umowa wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.

sprzedajacy umowy z biurem nie posiada. czy moge kupic to mieszkanie bez biura?
laporteki
 

Postprzez Dredd » Śr, 13 wrz 2006, 13:54

Dla Ciebie umowa tej trzeciej osoby z biurem nie ma większego znaczenia.
Istotne jest to, co masz zapisane w Twojej umowie z biurem. To ona jest podstawą oceny, czy zapłata się należy czy nie.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron