• Porady prawne

BIK - usprawnienie czy przeszkoda?

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

BIK - usprawnienie czy przeszkoda?

Postprzez jaromi » Pt, 27 cze 2008, 08:11

Złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny. Okazało się, że BIK posiada błędne moje dane osobowe. Z tego tytułu znacznie opóźnia się podpisanie umowy kredytowej, gdyż Bank twierdzi, że mimo pozytywnej opinii z jego strony nie może podpisać ze mną umowy dopóki nie otrzyma z BIK-u pozytywnej informacji. BIK przysłał doBanku informacę z prośbą o weryfikacje danych osobowych, następnie Bank wysłał do BIK-u poprawione dane. Sytuacja trwa już 3 tygodnie. Kto powinien ponieść konsekwencje za te błędy? Jak długo może trwać oczekiwanie na sprostowanie moich danych osobowych?
PS. Wystąpiłem również o raport do BIK-u.
jaromi

Postprzez Darek » Pt, 27 cze 2008, 11:22

Kto powinien ponieść konsekwencje za te błędy?

Bank, który na te błędy miał wpływ. Chyba, że popełniło je BIK- wówczas BIK.
Darek

BIK

Postprzez irena1424BW » N, 29 cze 2008, 20:01

Witam
moim zadaniem zawinił bank który przekazał informacje dotyczące Twojej osoby do BIK. Nie koniecznie bank w którym obecnie ubiegasz się o kredyt, błedne informacje mogła w BIK umieścić inna instytucja finansowa w której wcześniej korzystałeś z kredytu, badź występowałeś jako poręczyciel (współkredytobiorca). Czas oczekiwania na odpowiedź na indywidualne zapytanie do BIK to ok 1 m-ca, zatem niebawem powinieneś otrzymać odpowiedź.
pozdrawiam
irena1424BW

Re: BIK - usprawnienie czy przeszkoda?

Postprzez maja654 » N, 24 mar 2019, 13:02

Istnieje taka forma pomocy prawnej polegająca na analizie raportu BIK. Wszystkiego co jest istotne możesz przeczytać na ten temat na portalu spirala zadłużenia. Zachęcam Cię do przeczytania artykułu, być może dzięki niemu dowiesz się co zrobić w takiej sytuacji.
maja654

Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe