BIK - usprawnienie czy przeszkoda?

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

BIK - usprawnienie czy przeszkoda?

Postprzez jaromi » Pt, 27 cze 2008, 08:11

Złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny. Okazało się, że BIK posiada błędne moje dane osobowe. Z tego tytułu znacznie opóźnia się podpisanie umowy kredytowej, gdyż Bank twierdzi, że mimo pozytywnej opinii z jego strony nie może podpisać ze mną umowy dopóki nie otrzyma z BIK-u pozytywnej informacji. BIK przysłał doBanku informacę z prośbą o weryfikacje danych osobowych, następnie Bank wysłał do BIK-u poprawione dane. Sytuacja trwa już 3 tygodnie. Kto powinien ponieść konsekwencje za te błędy? Jak długo może trwać oczekiwanie na sprostowanie moich danych osobowych?
PS. Wystąpiłem również o raport do BIK-u.
jaromi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 27 cze 2008, 11:22

Kto powinien ponieść konsekwencje za te błędy?

Bank, który na te błędy miał wpływ. Chyba, że popełniło je BIK- wówczas BIK.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

BIK

Postprzez irena1424BW » N, 29 cze 2008, 20:01

Witam
moim zadaniem zawinił bank który przekazał informacje dotyczące Twojej osoby do BIK. Nie koniecznie bank w którym obecnie ubiegasz się o kredyt, błedne informacje mogła w BIK umieścić inna instytucja finansowa w której wcześniej korzystałeś z kredytu, badź występowałeś jako poręczyciel (współkredytobiorca). Czas oczekiwania na odpowiedź na indywidualne zapytanie do BIK to ok 1 m-ca, zatem niebawem powinieneś otrzymać odpowiedź.
pozdrawiam
irena1424BW
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron