Aukcja charytatywna na allegro - jak uniknąć płacenia podatk

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Aukcja charytatywna na allegro - jak uniknąć płacenia podatk

Postprzez bloodman » Pn, 9 gru 2013, 21:12

Dzień dobry,
Udało mi się zebrać przedmioty od kilku zespołów muzycznych i chciałbym zorganizować aukcję charytatywną na rzecz hospicjum w moim mieście. W związku z tym mam kilka pytań.

1) Czy mogę to zrobić ze swojego prywatnego konta na Allegro ? Bo jest też możliwość założenia specjalnego konta na Allegro, takiego pod aukcje charytatywne, ale to wymaga czasu troszkę, a chciałbym przed świętami zdążyć)
2) Czy pieniążki za przedmiot mają trafić na moje konto, by je potem przekazać na konto Hospicjum, czy od razu na konto placówki ?
3) Czy mogę to zrobić bez pozwolenia na zbiórkę publiczną MSWiA (bo obszarem jest cała Polska w przypadku allegro, prawda?)

Chodzi o to, że nie chciałbym, by potem Urząd Skarbowy mnie ścigał za podatki itp, czy chociażby MSWiA za brak pozwolenia na zbiórkę publiczną (te organizowałem już w swoim mieście, więc znam temat, ale na Allegro nic nie ogarniałem jeszcze takiego).

Scenariusz wg. mnie jest taki -> wystawiam przedmiot z zaznaczeniem, że to cel charytatywny -> ktoś licytuje -> wpłaca pieniądze na konto Hospicjum -> wysyłam przedmiot i tyle.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie.
bloodman
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron