art. 233§4, 271§1,231§1 k.k

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

art. 233§4, 271§1,231§1 k.k

Postprzez 3karolina3 » N, 18 lis 2012, 01:05

witam, będę wdzięczna za wyczerpującą odpowiedz :D
Złożyłam zawiadomienie o powyższych przestępstwach, które wg mnie popełniły dwie osoby. Oczywiście najpierw odmowa prokuratora:
1. zawiadomienie złożone przez osobę nieuprawniona - art. 233 § 4 kk i 271 §1 kk, wniosłam kilka zażaleń i PR skierował moje ostanie zażalenie do SR - celem rozpoznania
2. nie zawiera znamion czynu zabronionego - art. 231 § 1 kk, wniosłam kilka zażaleń i PR skierował moje ostatnie do SR celem rozpoznania.
W obu przypadkach otrzymywałam zawsze postanowienia prokuratora z uzasadnieniami, co oznacza, ze PR uznała mnie za poszkodowanego.
W związku z tym mam kilka pytań:
- czy skierowanie do SR moich zażaleń jest już częścią postępowania przygotowawczego, czy jedynie PR postąpi wg decyzji sądu- albo rozpocznie postępowanie przygotowawcze, albo nie - upraszczając ? :|
- czy mogę w każdym z tych przypadków złożyć pismo do SR lub wnioskować ? :(
- jakie mogę podjąć kroki na obecnym etapie?
Bede wdzieczna za rzetelna odpowiedz
3karolina3
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 2 maja 2012, 00:28

Re: art. 233§4, 271§1,231§1 k.k

Postprzez Robert. » Cz, 22 lis 2012, 20:37

Prokurator przekazuje do sądu Pani zażalenie i teraz sąd zadecyduje, czy odmowa wszczęcia postępowania przygotowawczego jest uzasadniona, czy nie. Jeżeli jest to najpewniej na tym sprawa się zakończy. Jeżeli natomiast nie jest, wówczas sąd uchyli to postanowienie prokuratora i wskaże na czynności, jakich powinien dokonać. Może się jednak stać tak, że prokurator nadal nie będzie widział podstaw do wniesienia aktu oskarżenia i wtedy ponownie wyda postanowienie o odmowie wszczęcia. W takim wypadku będzie Pani uprawniona do wniesienia tzw. prywatnego aktu oskarżenia z art. 55 k.p.k.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: art. 233§4, 271§1,231§1 k.k

Postprzez 3karolina3 » Pt, 7 gru 2012, 14:03

Dziękuję za pomoc.
To znaczy, ze wg prokuratora biegły sadowy może składać fałszywe zeznania i przedstawiać fałszywą opinie, na której oparto wyrok w sprawie cywilnej i nic nikomu do tego, bo jest wiarygodny poza wszelka dyskusja - dla sędziego.
W poniedziałek przejrzę akta, ciekawe co zawierają.
3karolina3
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 2 maja 2012, 00:28


Powrót do Prawo Karne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron