Allegro.pl bez powodu blokuje konta...

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Allegro.pl bez powodu blokuje konta...

Postprzez ZonX » Wt, 9 wrz 2003, 16:51

Witam
Przedstawie krotko sytuacje
Byłem sobie szczesliwym uzytkowniekiem allegro, miałem juz prawie 50 pozytywnych komentarzy, handlowałem głownie sprzetem elektronicznym i roznymi zbednymi mi rzeczami. Oczywiscie wszystko zgodnie z prawem itd. Ktoregos dnia otwieram skrzynke mail a tam wiadomosc "konto Kamil_lbn zostało zablokowane" mi oczy wyszły nie wiem co sie dzieje, podali powod iz poprzez allegro rzekomo handlowałem nielegalnym oprogramowaniem grami, filami itp. Co jest rzecz jasna absolutna bzdura nie wiem z kad oni to wytrzasneli. Odwoływałem sie do nich o odblokowanie konta. Powiedzieli ze decyzja jest nie odwołalna, wiec zarzadałem ujawnienia obciazajacych mnie dowodow, i po tym nastała cisza zadnej odpowiedzi ponaglenia tez nic nie pomagały.



Comam zrobic w takiej sytuacji? Nie wiem czy Czy ktorys z tamtejszych adminow miał taki kaprys... dokładnie Maciej.P.


Sa na to jakies odpowiednie paragrafy? Przeciez nie moga sobie otco blokowac konta niewinnym ludziom.


Pozdrawiam
ZonX
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 9 wrz 2003, 18:03

Sa na to jakies odpowiednie paragrafy? Przeciez nie moga sobie otco blokowac konta niewinnym ludziom.

Zgodnie z art. 14.5. regulaminu allegro Allegro zastrzega sobie prawo do zawieszenia konta Użytkownika, którego działania zostaną uznane za szkodliwe dla Allegro.
Prawdopodobnie więc Twoje działania za takowe zostały uznane. Ponieważ, jak zapewne wiesz, "korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu", nie widzę możliwości żądania od administratora odblokowania konta.

Możesz oczywiście dochodzić swoich praw na drodze sądowej ale wielkich szans nie widzę.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ZonX » Wt, 9 wrz 2003, 18:23

Tylko własnie nie bardzo wiem w jaki sposob mogłem zaszkodzic allegro, tym ze zarobili na mnie w przeciagu 2 tyg prawie 300zł? :o . troche to nie fair ehh mam nadzieje ze w nie długim czasie beda mieli spora konkurecje ze strony innych seriwsów moze zaczną troche dbac o uzytkowników


Pozdrawiam
ZonX
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 9 wrz 2003, 18:29

Tylko własnie nie bardzo wiem w jaki sposob mogłem zaszkodzic allegro, tym ze zarobili na mnie w przeciagu 2 tyg prawie 300zł? :o

Np tak, że większość tzw. "dresiarzy" kojarzy allegro z miejscem, gdzie można sprzedać kradziony telefon komórkowy czy radio samochodowe ;)
Blokując "podejrzanych" Użytkowników Allegro.pl może sądzić, że w ten sposób zapobiegnie podobnym skojarzeniom złodziei telewizorów z Bronxu ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ZonX » Wt, 9 wrz 2003, 22:31

Mowiac "dresiarz" miałes mnie na mysli?, oni maja za mało szarych komorek w mozgu zeby wogole wiedziec co to jest internet nie mowiac juz o aukcjach . Pozatym ja nie halndowałem niczym kradzionym....
ZonX
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Fragles » Wt, 9 wrz 2003, 22:41

Zgadza się, że o internecie nie mają pojęcia ale że "na allegro można puścić gorący towar" większość wie. ;)
Fragles
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Gooner » Śr, 10 wrz 2003, 01:58

Handluj na ebayu
Gooner
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » N, 28 wrz 2003, 17:09

Cytuję:
-------------------------------
Możesz oczywiście dochodzić swoich praw na drodze sądowej ale wielkich szans nie widzę.

-------------------------------


Czy mógłbyś wyjaśnić, skąd się wzięła taka Twoja opinia?
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 30 wrz 2003, 12:26

Czy mógłbyś wyjaśnić, skąd się wzięła taka Twoja opinia?

QXL Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Poznaniu prowadząca serwis aukctjny allegro.pl jest prywatnym przedsiębiorstwem i nie ma obowiązku świadczenia usług wszystkim chętnym.

Jak już napisałem wcześniej zgodnie z art. 14.5. regulaminu allegro Allegro zastrzega sobie prawo do zawieszenia konta Użytkownika, którego działania zostaną uznane za szkodliwe dla Allegro. Ocena "szkodliwości" należy oczywiście do Allegro.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Wt, 30 wrz 2003, 19:47

Moim zdaniem regulamin tego serwisu jest po prostu wzorcem umowy, kształtującym wzajemne relacje pomiędzy przedsiębiorcą a konsumentem. I dowolność treści takiej umowy jest ograniczona odpowiednimi zapisami kc ( art. Art. 384 - Art. 385). Sądzę, że nie jest prawdą, iż w tej konkretnej sytuacji Allegro "(...)nie ma obowiązku świadczenia usług wszystkim chętnym." oraz że "(...). Ocena "szkodliwości" należy oczywiście do Allegro.".

Pozdrawiam.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron