ale zaufania do wyroków sądowych nie mam.

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Postprzez shuehos » N, 11 maja 2003, 04:35

Art. 88b. 1. Wójt, burmistrz lub prezydent miasta, zwany dalej "organem ewidencyjnym", dokonuje wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.
2. Zgłoszenie o dokonanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej powinno zawierać:

1) oznaczenie przedsiębiorcy,
2) oznaczenie miejsca zamieszkania i adresu przedsiębiorcy, a jeżeli stale wykonuje działalność poza miejscem zamieszkania - również wskazanie siedziby i adresu zakładu głównego, oddziału lub innego miejsca, o którym mowa w art. 11 ust. 1,
3) określenie przedmiotu wykonywanej działalności gospodarczej,
4) wskazanie daty rozpoczęcia działalności gospodarczej.






wgląda na to ,że wskazanie takiej siedziby nie ma żadnego praktycznego znaczenia.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 23 maja 2003, 19:56


Jest to kwestia ustaleń faktycznych. Pomocne mogą być np. wyjaśnienia listonosza.





Ciekawe rozwiąznie proponuje tutaj SG -W wezwaniu do usunięcia braków formalnych(chodzi o zażalenie).

cytuję:

poprzez wykaznie ,kiedy otrzymał Pan zawiadomienie od komornika o wszczęciu egzekucji .
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 23 maja 2003, 20:03

Tym razem SG nie wzywa mnie do zapłaty za wniesienie zażalenia.Czy robi to bezpłatnie?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 3 cze 2003, 21:54

Tym razem SG nie wzywa mnie do zapłaty za wniesienie zażalenia.Czy robi to bezpłatnie?

Co to za "zażalenie"?
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Wt, 3 cze 2003, 22:12

Tym razem SG nie wzywa mnie do zapłaty za wniesienie zażalenia.Czy robi to bezpłatnie?

Co to za "zażalenie"?



za nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 4 cze 2003, 00:09

Tym razem SG nie wzywa mnie do zapłaty za wniesienie zażalenia. Czy robi to bezpłatnie?

Co to za "zażalenie"?

za nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności

Bezpłatnie to napewno tego nie robi ;)
Prawdopodobnie sąd wezwie do uiszczenia wpisu dopiero kiedy wykażesz, że wniosłeś zażalenie w terminie. Chociaż powinien wezwać do usunięcia braków formalnych i uiszczenia wpisu jednym pismem.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Śr, 4 cze 2003, 17:51

[Prawdopodobnie sąd wezwie do uiszczenia wpisu dopiero kiedy wykażesz, że wniosłeś zażalenie w terminie





W wezwaniu do usunięcia braków formalnych sąd wezwał do wykaznia,że wnosłem zażalenie w terminie.
Tylko jak to zrobić ?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 4 cze 2003, 19:01

W wezwaniu do usunięcia braków formalnych sąd wezwał do wykaznia,że wnosłem zażalenie w terminie.
Tylko jak to zrobić ?

Proponuję podać datę wyjęcia zawiadomienia o wszczęciu ezgekucji ze skrzynki na listy, względnie wnieść o przesłuchanie komornika w charakterze świadka na okoliczność daty skutecznego doręczenia ww. zawiadomienia ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Śr, 4 cze 2003, 22:10

Komornik pouczył ,że mam prawo złożyć zażalenie,ale zapomniał wyjaśnić jaki wpływ na postępowanie egzekucyjne ma jego wniesienie ?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 13 cze 2003, 21:28


Teoretycznie tak. Jednak sędziowie czy pracownicy sekretariatu mogą nie pamiętać o podaniu adresu do doręczeń, jeśli był on wskazywany nie w związku z konkretną sprawą.







profilaktycznie w sprawie złożyłem skargę na sędziego,następnie złożyłem zażalenie na nadanie wyrokowi
klauzuli wykonalności i wnosek o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu od wyroku zaocznego.Sąd Grodzki wezwał
mnie do usunięcia braków formalnych tzn.złożenie sprzeciwu.
Dziś otrzymałem zproszenie na rozprawę w charakterze pozwanego.

czy jest to równoznaczne z przywróceniem terminu ?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości