akt własności ziemii - zasiedzenie i spadek

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

akt własności ziemii - zasiedzenie i spadek

Postprzez babilonka » Pn, 6 sie 2007, 12:06

Proszę o pilną poradę.
W 2004 roku zmarł mój dziadek, została przeprowadzona sprawa o nabycie spadku. poszliśmy do us i się zaczęło. okazało się że dziadek widnieje w starostwie jako właściciel działki. otrzymaliśmy odpis aktu własności ziemii po wielkich trudach, ale urzędniczka powiedziała nam że ten akt z 1971 jest nieprawomocny, bo dziadek nie podpisał go. co mamy w takiej sytuacji zrobić. urzędniczka powiedziała nam że powinniśmy wnieść sprawę o zasiedzenie ale trochę mnie przeraziła kwotą 2000 opłat sądowych. czy jest jakaś inna możliwośc uprawomocnienia tego aktu niż sprawa w sądzie.
Proszę o pomoc
babilonka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

ziemia

Postprzez pinkiboy » Pn, 6 sie 2007, 18:59

Ciut więcej szczegółów, dokładnie i po kolei.
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

akt własności ziemi

Postprzez babilonka » Wt, 7 sie 2007, 07:15

Przy zbieraniu dokumentów do Urzędu Skarbowego w starostwie wydali nam wypis z rejestru gruntów z innym numerem Aktu własność ziemi niż ten który posiadamy, więc mama poszła do Starostwa wyjaśnić ten błąd i okazało się że dziadek przy uwłaszczeniu w 1971 widnieje jako właściciel jeszcze innej działki, więc zwróciłam się do Starostwa po odpis AWZ tej drugiej działki. Dostaliśmy odpowiedź że Starostwo nam nie wyda odpisu bo dziadek nie podpisał się na tym AWZ, ale odwołałam sie do Kolegium odwoławczego oni nam odesłali wiadomość że oni nie mogą wydać decyzji bo to nie należy do ich kompetencji, oddali nasze dokumenty do Geodaty wojewódzkiego, który wydał decyzję że starostwo powinno nam wydać odpis AWZ żebyśmy mogli rozliczyć się ze spadku. Kobietka za Starostwa wydała nam ten odpis AWZ ale powiedziała że on nie jest prawomocny bo dziadek go nie podpisał i poradziła że w takiej sytuacji musimy wystąpić do sądu o zasiedzenie przez dziadka tej działki. Sprawa będzie kosztowała 2000 zł. więc moje pytanie jest takie czy nie da się tego załatwić jakoś bez sądu. Bo może skoro teraz nam wydali odpis AWZ to on teraz się uprawomocni????? proszę pomóżcie
babilonka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

re

Postprzez pinkiboy » Wt, 7 sie 2007, 18:19

Niestety w życiu potrzebne są pieniązki, a na to żeby cos zyskać trzeba niestety cos włożyć. Za darmo można co najwyżej w ryj dostać. I tyle. Walczycie o działkę warta pewnie nie mniej niż kilkadziesiąt tysięcy złotych a kombinujecie aby zaoszczędzić tysiąc lub dwa.
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

Postprzez Dredd » Wt, 7 sie 2007, 21:57

na to żeby cos zyskać trzeba niestety cos włożyć.


No chyba że się złoży do Sądu dobrze umotywowany wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych ;)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron